Spacer może być świetnym pretekstem do zrobienia czegoś dobrego dla lokalnej społeczności i wsparcia przedsiębiorców w okolicy. Wystarczy bowiem kilka symbolicznych kroków – tych na spacerze i tych w aplikacji Mapy Google, aby zaktualizować informacje o najbliższych naszemu sąsiedztwu firmach. Tym samym możemy pomóc lokalnym przedsiębiorcom być widocznym na Mapach i w wyszukiwarce, a lokalnej społeczności w dostępie do najświeższych informacji na temat usług w pobliżu. 

Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, kiedy sytuacja związana z obostrzeniami dynamicznie wpływa na działalność firm tym ważniejsze dla przedsiębiorców jest szybkie dotarcie do klientów z informacjami na temat swojego biznesu – aktualnymi godzinami otwarcia czy możliwością realizacji dostawy.

Informacji o firmach szukamy w Google

Obecnie ponad 70% osób w Polsce szuka informacji o lokalnych firmach w Google. Połowa z nich sprawdza aktualne godziny otwarcia, a co trzecia możliwości dostawy. Zaktualizowana wizytówka z kompletem informacji w wyszukiwarce i na Mapach Google pomaga przedsiębiorcom w dotarciu do klientów. Takie firmy otrzymują średnio 4,3 razy więcej telefonów, a ich strony odwiedza 2,6 razy więcej zainteresowanych. By pomóc lokalnym biznesom organizujemy wyzwanie Local Love – zachęcamy Was do spacerów i aktualizowania informacji o lokalnych biznesach na Mapach.

#LocalLove – na czym polega wyzwanie?

W ramach wyzwania #LocalLove użytkownicy Map Google na urządzeniach z systemem Android (na iOS brak :() mają 4 tygodnie na zaktualizowanie 25 000 informacji o lokalnych biznesach w Polsce. W aplikacji Mapy Google na czas wyzwania został dodany specjalny licznik z postępami – znajdziecie go w zakładce Opublikuj. Po wybraniu go pojawi się Wam kilka pytań dotyczących biznesów w Waszej okolicy, które wymagają aktualizacji. Będziecie mogli potwierdzić informacje (np. “Czy ta cukiernia jest otwarta do 17:00?” / “Czy to miejsce istnieje?”) jednym dotknięciem, żeby jego aktualizacja  była zaliczona do całkowitej puli.

Zrób kilka kroków i wspieraj przedsiębiorców w sąsiedztwie

Zapraszamy Was do wyzwania #LocalLove – dołączcie do nas używając dowolnego urządzenia mobilnego z Androidem – aktualizujcie informacje o lokalnych biznesach i tym samym wspierajcie właścicieli firm w Waszej okolicy: http://bit.ly/LocalLoveChallenge.

Źródło i zdjęcia: Informacja Prasowa


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *