Firma Arlo postanowiła usprawnić funkcjonalność wykrywania ruchu w swoich inteligentnych kamerach. Dzięki temu Asystent Google poinformuje nas w momencie, gdy urządzenie monitorujące wyśledzi ruch w obserwowanym obszarze.

Kamery bezpieczeństwa znacznie ewoluowały w ostatnich latach. Początkowo były raczej pasywnymi obserwatorami określonych obszarów, których należało dodatkowo co jakiś czas kontrolować. Teraz pełnią rolę aktywnych strażników, którzy informują użytkowników o niepożądanym ruchu w pobliżu drzwi wejściowych lub w ogrodzie. Ta funkcjonalność opiera się głównie na systemach wykrywania ruchu. Efektem ich poprawnego działania są komunikaty wysyłane na wszystkie współpracujące urządzenia.

kamera arlo

fot. Arlo

Współpraca kamer Arlo z Asystentem Google

Firma otworzyła właśnie drzwi do ścisłej integracji z inteligentnymi głośnikami lub wyświetlaczami kompatybilnymi z Asystentem Google. W momencie, gdy kamery zidentyfikują ruch, wirtualny asystent poinformuje o tym fakcie użytkownika. Otrzymamy więc powiadomienie w momencie wykrycia gości, kurierów dostarczających paczki, zwierząt lub poruszających się pojazdów.

Integracja kamer Arlo z Asystentem Google działa tylko i wyłącznie w przypadku urządzeń monitorujących z serii Pro3, Pro4 oraz Essential. Użytkownik musi także zsynchronizować konto Arlo z kontem Google Home i włączyć w aplikacji powiadomienia głosowe. Producent wymienił też kompatybilne urządzenia Google, do których zalicza między innymi Google Home Mini, Nest Hub, Nest Hub Max oraz Chromecasta.

kamera arlo

fot. Arlo

Natychmiastowe powiadomienia o wykryciu ruchu

Producent zaznacza też, że ustawienia powiadomień w aplikacji Arlo są automatycznie synchronizowane z konfiguracją urządzeń wspieranych przez Asystenta Google. Oznacza to tyle, że wyciszenie powiadomień w aplikacji producenta kamery sprawi, że wirtualny asystent nie poinformuje nas o zidentyfikowanym ruchu.

źródło: slashgear.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *