Dopiero co zaczyna się pojawiać gdzieniegdzie 5G a tu już mówią o jego kontynuacji. Według raportu przygotowanego przez Nikkei Japonia rozpoczęła przygotowania do budowania się “post 5G”, czyli 6G. Planuje ją wdrożyć przed 2030 roku i będzie ona dziesięciokrotnie szybsza niż 5G.

Według raportu oprócz Japonii pierwsze prace rozpoczęły również Chiny, Korea Południowa oraz Finlandia. Japonia, która ma problemy z wdrożeniem sieci 5G chce ją trochę ominąć i ruszyć bezpośrednio do 6G z nadzieją, że szybko ją wdroży.

Japonia

Japońskie ministerstwo spraw wewnętrznych powoła specjalną społeczność, którą będzie składać się zarówno z członków rządu jak i osób cywilnych. Społeczność będzie działać pod władzami Uniwersytetu Tokio i bezpośrednim nadzorem ministra Takao Sanae. Do zespołu zostaną również zaproszone osoby z NTT oraz Toshiby.

Japonia twierdzi, że dzięki super szybkiemu transferowi 6G będziemy działać w świecie przyszłości, gdzie obrazy stereoskopowe pojawią się w odległych salach konferencyjnych lub klasach, a ludźmi będą opiekować się roboty.

Japonia zainwestuje ponad 2 miliardy dolarów w rozwój technologii. Twierdzą, że 6G będzie dziesięć razy szybsze od 5G i będzie działać na niewykorzystanych pasmach.

Japonia nie jest jedyna w tym wyścigu. Chiny zapowiedziały w Listopadzie 2019, że uruchamiają jednostkę, która będzie pracować nad 6G. Podobnie zadziałały Finlandia i Korea Południowa. Czy Japonii pójdzie lepiej z 6G niż 5G? Zobaczymy z czasem.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *