Dopiero co zaczyna się pojawiać gdzieniegdzie 5G a tu już mówią o jego kontynuacji. Według raportu przygotowanego przez Nikkei Japonia rozpoczęła przygotowania do budowania się „post 5G”, czyli 6G. Planuje ją wdrożyć przed 2030 roku i będzie ona dziesięciokrotnie szybsza niż 5G.

Według raportu oprócz Japonii pierwsze prace rozpoczęły również Chiny, Korea Południowa oraz Finlandia. Japonia, która ma problemy z wdrożeniem sieci 5G chce ją trochę ominąć i ruszyć bezpośrednio do 6G z nadzieją, że szybko ją wdroży.

Japonia

Japońskie ministerstwo spraw wewnętrznych powoła specjalną społeczność, którą będzie składać się zarówno z członków rządu jak i osób cywilnych. Społeczność będzie działać pod władzami Uniwersytetu Tokio i bezpośrednim nadzorem ministra Takao Sanae. Do zespołu zostaną również zaproszone osoby z NTT oraz Toshiby.

Japonia twierdzi, że dzięki super szybkiemu transferowi 6G będziemy działać w świecie przyszłości, gdzie obrazy stereoskopowe pojawią się w odległych salach konferencyjnych lub klasach, a ludźmi będą opiekować się roboty.

Japonia zainwestuje ponad 2 miliardy dolarów w rozwój technologii. Twierdzą, że 6G będzie dziesięć razy szybsze od 5G i będzie działać na niewykorzystanych pasmach.

Japonia nie jest jedyna w tym wyścigu. Chiny zapowiedziały w Listopadzie 2019, że uruchamiają jednostkę, która będzie pracować nad 6G. Podobnie zadziałały Finlandia i Korea Południowa. Czy Japonii pójdzie lepiej z 6G niż 5G? Zobaczymy z czasem.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *