Inteligentne kamery udoskonalą system ochrony Twojego domu i sprawią, że będzie on bezpieczniejszy. Planując zakup inteligentnej kamery, warto wziąć pod uwagę, że wybór odpowiedniej kamery uzależniony jest od tego co chcemy chronić. Czy lepiej zainwestować w kamery, które monitorują wyłącznie teren na zewnątrz domu, aby zapobiec włamaniom, czy w kamery wewnętrzne, które można wykorzystać do ochrony drogich przedmiotów? A może da się połączyć oba zastosowania?

Inteligentne kamery mają wiele zalet, ale znalezienie systemu odpowiadającego Twoim konkretnym potrzebom jest ważne, aby w pełni wykorzystać swój system do ochrony domu.

Inteligentne kamery wewnętrzne

Kamery wewnętrzne, takie jak Wi-Fi – Pan & Tilt, pozwolą Ci obserwować wnętrze domu pod Twoją nieobecność, a także dadzą poczucie bezpieczeństwa, gdy jesteś w domu. Te kamery wewnętrzne można łatwo kontrolować za pomocą aplikacji Yale View. Bez trudu wkomponują się również w Twój dom. Funkcja inteligentnego śledzenia w wewnętrznej kamerze Wi-Fi — Pan & Tilt (z możliwością obrotu i pochylania) umożliwia automatyczne wykrywanie, a także śledzenie i nagrywanie poruszających się obiektów. W chwili, gdy potrzebna jest prywatność, obiektyw można zakryć w trybie prywatności przy pomocy aplikacji Yale View, dzięki czemu masz pełną kontrolę.

Yale

Kamery wewnętrzne są idealne dla pracujących rodziców lub właścicieli zwierząt, ponieważ umożliwiają obserwowanie dzieci lub zwierzaków z dowolnego miejsca, aby sprawdzić, czy są bezpieczne. Tak więc rodzic pracujący w domu może jednocześnie zerkać na śpiące niemowlę, lub dziecko bawiące się w innym pokoju, używając kamery jako alternatywy dla elektronicznej niani. Ułatwia to skoncentrowanie się na zadaniach służbowych, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo dzieci.

Kamera wewnętrzna wykryje każdy ruch, gdy jesteś poza domem, dając Ci pewność że Twój dom jest zawsze bezpieczny. W przypadku wykrycia ruchu, na Twój telefon zostanie wysłane powiadomienie, dzięki czemu możesz sprawdzić obraz z kamery HD na żywo za pomocą aplikacji Yale View. Jeśli więc jedziesz na wakacje, a kamera wykryje ruch, nie ma powodu do paniki. Wystarczy otworzyć aplikację, połączyć się z transmisją na żywo i za naciśnięciem jednego przycisku zobaczyć, co dzieje się w domu.

Inteligentne kamery zewnętrzne

Kamery zewnętrzne to bardziej tradycyjna forma inteligentnych kamer, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o monitoringu CCTV lub systemach kamer domowych. Widoczne kamery zewnętrzne mogą odstraszać włamywaczy, ale można ich używać również do innych celów niż ochrona, np. sprawdzanie odwiedzających, dostawy przesyłek i nie tylko. Kamery zewnętrzne są łatwe w instalacji i oferują ulepszone widzenie w nocy, wykrywanie ruchu oraz wbudowane oświetlenie i syrenę. Zapewniają też doskonały materiał filmowy 24/7 bez względu na porę dnia i pogodę.

Kamerę zewnętrzną Yale można zaprogramować tak, aby była skierowana na określone obszary ogrodu i podjazdu. Konfigurowalna funkcja wykrywania umożliwia również monitorowanie określonych obszarów wokół domu, dzięki czemu użytkownik może skierować kamerę w bardziej wrażliwe miejsca, unikając jednocześnie obszarów, których rejestrowanie może być niepożądane, takich jak domy lub ogrody sąsiadów. Zestawy do monitoringu CCTV Yale dostępne w ramach gamy kamer zewnętrznych są proste w instalacji i zapewniają niezawodną transmisję na żywo z wyraźnym obrazem przez całą dobę, pomagając chronić Twoją własność.

Jeśli ktoś puka do drzwi, gdy jesteś w trakcie ważnego zadania, kamera umożliwi sprawdzenie, kto tam jest, bez konieczności wstawania z miejsca. Posiada też funkcję rozmowy telefonicznej z osobami przy drzwiach, dzięki czemu można zarówno zobaczyć, kto przyszedł jak i poprosić o powrót w bardziej dogodnym czasie.

Aby zapewnić pełniejsze bezpieczeństwo w domu, kamery wewnętrzne i zewnętrzne Yale można zintegrować z inteligentnym alarmem domowym Yale Sync. Można także sterować kamerami korzystając z poleceń głosowych za pomocą wiodących asystentów głosowych, takich jak Alexa i Google Assistant, oraz wyświetlając opcje na swoim ulubionym inteligentnym głośniku z ekranem.

Zarówno kamery wewnętrzne, jak i zewnętrzne mają swoje zalety, ale inwestycja w obie zapewnia pełniejsze bezpieczeństwo w domu. Firma Yale może dostarczyć inteligentny system do monitoringu, który spełni wszystkie Twoje potrzeby w zakresie ochrony dając pewność, że Twój dom będzie zawsze bezpieczny i chroniony.

Materiał przygotowany wspólnie z Yale


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty