Firma iRobot wprowadza na rynek nowy model swojego inteligentnego odkurzacza o nazwie Roomba j7+. Został on stworzony z myślą o właścicielach zwierząt domowych.

Sprzątanie przez roboty automatyczne może przyprawić właścicieli mniej zdyscyplinowanych zwierząt o niemały ból głowy. Najnowsze urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię widzenia maszynowego oraz sztuczną inteligencję do identyfikacji i omijania wszelkich nieczystości pozostawionych przez zwierzęta domowe.

Roomba j7+ jeszcze bardziej inteligentny

roomba j7+

fot. iRobot

Colin Angle, czyli CEO firmy iRobot twierdzi, że dla jego przedsiębiorstwa takie rozwiązanie jest wielką sprawą. Inżynierowie pracowali nad nim od dłuższego czasu, a on sam może zagwarantować jego wysoką skuteczność. Przyznał też, że produkty konkurencji oferują podobną technologię, jednak jest sceptyczny w stosunku do ich rzekomej niezawodności.

Wraz z odkurzaczem Roomba j7+ debiutuje kolejna generacja platformy iRobot Genius 3.0. Jest ona dostępna jako bezpłatne uaktualnienie i oferuje szereg nowych funkcji. Zaliczymy do nich tryb „Cichej jazdy”, który sprawia, że robot bez zbędnego hałasowania będzie się przemieszczał do obszaru, który jego posiadacz wskazał jako konieczny do wysprzątania. Nowy poziom inteligencji to również szacowanie czasu potrzebnego do odkurzenia wyznaczonych stref. Na uwagę zasługuje też rozpoznawanie pomieszczeń na podstawie identyfikacji znajdujących się w nich mebli i innych elementów.

Znamy ceny w Polsce

 

roomba j7+

fot. iRobot

iRobot Roomba j7+ identyfikuje oczywiście nie tylko nieczystości pozostawione przez zwierzęta. Skutecznie wykrywa też skarpetki, buty i słuchawki. Niezawodność ma zapewnić wspomniane wcześniej widzenie maszynowe, ale wymaga ono także udziału użytkownika. Będzie on musiał zadeklarować czy wykryta przeszkoda jest stała, czy tymczasowa. Jeżeli będzie miała charakter stały, urządzenie automatycznie wyznaczy w jej pobliżu strefę wyłączoną ze sprzątania.

Nowy sprzęt od firmy iRobot kosztuje 4499 złotych (Roomba j7+) i w zestawie otrzymamy także stację dokującą. Będziemy ją musieli opróżniać co 60 dni. Wariant bez stacji (Roomba j7) wyceniono na 3499 złotych.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *