Importer i dystrybutor iRobot w Polsce – firma DLF – poinformowała o wprowadzeniu do oferty serii robotów odkurzających Roomba i3+. Nowe modele poszerzą linię produktową iRobot.

„Innowacyjne podejście do sprzątania zawsze było i będzie miało fundamentalne znaczenie w kreowaniu naszej oferty produktowej” powiedział Keith Hartsfield, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. produktów w iRobot. „Mamy udokumentowane doświadczenie w tworzeniu produktów, które ułatwiają życie naszym klientom. Roomba i3+ rozszerza nasze portfolio produktowe, oferując nie tylko doskonałą jakość pracy oraz wygodę, ale również zapewniając szersze możliwości personalizacji procesu sprzątania za sprawą platformy iRobot Genius. Dzięki niej Roomba serii i3+ jest w stanie ewoluować i stawać się mądrzejszą, dostarczając użytkownikowi nowych możliwości sprzątania jego unikalnego domu.”

i3+

Zapomnij o odkurzaniu

Podobnie jak roboty Roomba i7+ oraz Roomba s9+, najnowsza  Roomba i3+ jest kompatybilna ze stacją Clean Base. Poza funkcją ładowania zapewnia ona możliwość automatycznego opróżniania zbiornika robota z zebranych zanieczyszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie. Zabrudzenia gromadzone są w szczelnym, wymiennym worku, który pomieści ilość brudu odpowiadającą nawet 60 cyklom pracy robota.

i3+

Dodatkowo stację wyposażono w system AllergenLock, który zatrzyma do 99% szkodliwych cząsteczek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w wymiennych workach poczwórnej warstwy materiału zatrzymującego alergeny.

Roomba i3+ sprząta wszystkie rodzaje podłóg w sposób usystematyzowany, poruszając się wzdłuż równoległych linii, aby efektywnie nawigować w układzie wielu pomieszczeń. Jeżeli w trakcie cyklu pracy robotowi zabraknie energii, wróci do stacji, naładuje akumulator i następnie dokończy proces sprzątania.

i3+

Roomba i3+ został również wyposażony w wysoce efektywny filtr, który zatrzymuje 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów. Za efektywność sprzątania odpowiada sprawdzony – opatentowany przez iRobot – 3-stopniowy  system sprzątania. W jego ramach wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach zagarnia brud, również ten zgromadzony w narożnikach, ku głowicy czyszczącej. W niej osadzone są dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką.

Dopełnieniem całości jest siła ssąca, która dzięki optymalizacji przepływu strumienia powietrza koncentruje się bezpośrednio na podłożu i jest 10-krotnie większa niż w przypadku robotów Roomba serii 600. Za najwyższą efektywność pracy odpowiada system wykrywania obszarów bardziej zabrudzonych – Dirt Detect, dzięki któremu Roomba stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń i poświęca szczególną uwagę miejscom, w których jest ich więcej.

i3+

Wpasuje się w rytm życia i wysłucha komend głosowych

Roomba i3+ jest przemyślanym nowym projektem. Jej trwała, tkana tekstura panelu głównego minimalizuje występowanie odcisków palców i wygląda estetycznie. Podświetlenie przycisku Clean przekazuje informacje na temat aktualnego etapu pracy robota, po czym gaśnie, by lepiej wpasować się w tło.

Dzięki nowej platformie Genius, aplikacja iRobot Home zapewnia najwyższą wygodę i wychodzi poza konwencjonalne ramy zarządzania pracą robota. Oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników systemów operacyjnych iOS oraz Android. Umożliwia robotom Roomba i3+ sugerowanie optymalnych rozwiązań w oparciu o nawyki domowników. Dzięki temu robot może przedstawiać personalizowane sugestie sprzątania za pośrednictwem aplikacji iRobot Home. Przykładowo będą to rekomendowane harmonogramy sprzątania, w oparciu o wykonane już cykle pracy, czy pomocne sugestie jak częstsze sprzątanie w okresie linienia zwierząt.

i3+

Automatyzacje oparte na zdarzeniach można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji iRobot Home. Są one dostępne dla użytkowników robotów iRobot, które wspierane są przez platformę iRobot Genius oraz aplety IFTTT. Dzięki nim Roomba i3+ może komunikować się z działającymi w ramach sieci domowej urządzeniami. Wówczas np. robot rozpocznie proces odkurzania, gdy pojawi się monit z inteligentnego zamka, który poinformuje o wyjściu domowników. Z kolei sparowanie z asystentem głosowym Alexa lub Google umożliwia zarządzenie robotem Roomba i3+ poprzez komendy głosowe. Robot obsługuje również technologię Imprint Link, więc może stworzyć zespół z robotem mopującym Braava jet m6, aby osiągnąć najlepsze rezultaty komplementarnego sprzątania.

Cena i dostępność

Nowa seria robotów odkurzających Roomba i3 dostępna jest w dwóch wariantach:

  • iRobot Roomba i3 (z konwencjonalną stacją dokującą w zestawie) w cenie katalogowej 2199 zł
  • iRobot Roomba i3+ (ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base w zestawie) w cenie katalogowej 3199 zł

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *