Długo, oj długo na niego czekaliśmy. Ale oto nadszedł! iPhone SE 2, który z miejsca stanie się hitem. Wyparł iPhone 8 i teraz jest najtańszym, nowym iPhonem.

Hasłem przewodnim Apple jest – „Tak wiele za tak niewiele” i muszę przyznać, że w kwestii ceny jest naprawdę nieźle, ale o tym później. Zacznijmy od wyglądu. Wiele słyszymy o tym, że iPhone SE wygląda jak telefon sprzed kilku lat i tutaj się zgodzę. Ale tak ma być.

iPhone SE (2020)

iPhone SE wygląda bardzo podobnie do iPhone’a 8, który zniknął z oferty Apple. Nie mamy tutaj do czynienia z ekranem na całej szerokości telefonu, a wyłącznie na jego części z dobrze znanym przyciskiem na dole. Nowy telefon Apple posiada także tylko jeden aparat o rozdzielczości 12 MPx.

Wyświetlacz to 4,7” ekran LCD z Retina HD. Posiada wsparcie gamy kolorów P3 oraz technologię TrueTone. Bez problemu uruchomimy na nim filmy z Dolby Vision i HDR10. Wykorzystuje on także Haptic Touch i Quick Actions.

Aparat posiada rozdzielczość 12 MPX i posiada obiektyw szerokokątny z przesłoną f/1.8. Mimo, że mamy do czynienia tylko z jednym aparatem to nadal posiada on świetny tryb portretowy. Jest w nim również opcja kontroli głębi i Smart HDR dla lepszego balansowania światła oraz ciemnych obszarów w kadrze.

A13 Bionic

Podobnie jak było z pierwszą generację iPhone’a SE tak teraz nie jest inaczej. Jego wnętrze mocno odbiega od tego co mogliśmy spotkać w iPhonie 8. Na jego pokładzie znajdziemy A13 Bionic, czyli procesor, który napędza najnowsze iPhone 11. Nowy telefon posiada również kartę e-sim, WIFI 6 oraz gigabitowe LTE. Nie znajdziemy w nim Face ID, sposobem autoryzacji jest Touch ID, czyli rozpoznawanie palca.

iPhone SE będzie w przedsprzedaży o 17 kwietnia, czyli najbliższego piątku. Dostaniemy go w trzech wersjach kolorystycznych, czyli białej, czarnej oraz (PRODUCT)RED. Z tej ostatniej część zysku będzie przeznaczona na walkę z koronawirusem. Ceny iPhone zaczynają się od 2199 zł za wersję 64gb, a kończą na 2949 zł za 256gb.

Czy okaże się on hitem? Moim zdaniem tak. Jeśli komuś nie zależy na dużym ekranie, a woli mniejszy telefon, który posiada iOS i będzie szybki to iPhone SE będzie świetnym rozwiązaniem.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *