Najnowsza generacja smartfonów od Apple może zostać wyposażona w długo wyczekiwaną funkcję Always on Display. Przynajmniej tak uważa Mark Gurman z Bloomberga. Czym jeszcze zaskoczy nas iPhone 13?

Wyświetlacz nowego iPhone’a ma działać podobnie jak ekran w inteligentnym zegarku Apple Watch. To samo źródło potwierdza, że tegoroczne modele smartfonów od giganta z Cupertino będą wyposażone między innymi w znacznie bardziej pojemny akumulator. Mówi się także o zaimplementowaniu wyświetlacza o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz, mniejszym notchu, a także chipsecie A15.

iphone 13

fot. EverythingApplePro

iPhone 13 z funkcją Always on Display?

Mark Gurman nie ujawnił więcej szczegółów dotyczących funkcjonalności Always On Display. Wcześniejsze plotki sugerowały, że producent spod znaku nadgryzionego jabłka zdecyduje się na zastosowanie ekranu LTPO. To nic innego jak niskotemperaturowy wyświetlacz z tlenku polikrystalicznego, który jest obecny na przykład w zegarkach Apple Watch Series 4 i 5. Jedną z podstawowych zalet takiego rozwiązania jest zdolność do dynamicznego dostosowania częstotliwości odświeżania ekranu.

iphone 13

fot. EverythingApplePro

Przy okazji potwierdzono również, że w trzecim kwartale tego roku ma się rozpocząć produkcja nowych MacBooków Pro. Warto w tym miejscu przypomnieć, że mają one być wyposażone w wyświetlacze Mini LED. Ich premiera odbędzie się najprawdopodobniej pomiędzy wrześniem a listopadem tego roku. Wygląda więc na to, że na nowe laptopy od Apple nie będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku.

Ulepszone MacBooki Pro jeszcze w tym roku

Nowe MacBooki Pro wykorzystają potencjał ulepszonego chipsetu M1 (M2/M1X), który będzie w stanie obsłużyć do 64 gigabajtów pamięci RAM. Spodziewamy się też większej liczby dostępnych portów i złączy. Wspomniany wcześniej panel Mini LED zaoferuje między innymi wysoki kontrast oraz jasność przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonującej żywotności baterii.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *