Jedną z ważniejszych cech smartfona Apple iPhone 13 Pro jest wyświetlacz z technologią ProMotion, która oferuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania. Okazuje się, że nie wszystkie aplikacje są z nią kompatybilne. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że ProMotion to technologia adaptacyjnego odświeżania ekranu w zakresie od 10 do 120 Hz. Apple zdecydowało się na zaimplementowanie jej w swoich najnowszych smartfonach – modelu iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max.

apple iphone 13 pro

fot. Apple

Problem występuje w aplikacjach firm trzecich

Okazuje się jednak, że aplikacje firm trzecich uruchamiane na tych smartfonach oferują odświeżanie na poziomie zaledwie 60 Hz. Taki błąd nie występuje oczywiście w przypadku aplikacji stworzonych przez giganta z Cupertino. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele producenta i poinformowali o sposobie poradzenia sobie z tym problemem.

Apple obiecuje udostępnienie dokumentacji

Rozwiązanie sytuacji należy do deweloperów aplikacji mobilnych, którzy muszą dokonać stosownej aktualizacji stworzonego przez nich oprogramowania. Apple zapewniło dziennikarzy portalu technologicznego The Verge, że już niedługo upubliczni dokumentację pomocną przy wprowadzaniu właściwych modyfikacji. 

apple iphone 13 pro

fot. Apple

Wiele wskazuje też na to, że problematyczne okazują się być animacje stworzone za pomocą platformy Core Animation. Ta bolączka ma zostać zażegnana w trakcie nadchodzącej aktualizacji oprogramowania. 

ProMotion to jedna z zalet smartfona iPhone 13 Pro

Ekrany o zmiennej częstotliwości odświeżania oferują oczywiście wiele korzyści. Z jednej strony pozwalają użytkownikom cieszyć się z bardziej płynnych animacji. Z drugiej jednak wpływają na oszczędność baterii w momencie, gdy wyświetlacz działa w niższych częstotliwościach. Wszystko zależy od treści wyświetlanych na ekranie oraz interakcji użytkownika.

Pozostajemy czujni i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych informacji w tej sprawie.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *