To się nazywa aktualizacja na miarę naszych czasów. Apple wypuściło wczoraj aktualizację dla iPhonów – iOS 13.5. Pozwoli ona na szybsze odblokowywanie telefonu, gdy mamy na sobie maskę.

Sprawdziłem, działa. Nawet jeśli przykryjemy sobie ręką usta to włącza się nowy mechanizm od Apple. Idea jest prosta. Jeśli mamy na sobie maskę to iPhone przełączy się z odblokowywania twarzą na odblokowywanie kodem.

Dzięki temu znacznie szybciej będziemy mogli odblokować nasz telefon, gdy będziemy się znajdować na zewnątrz. W szczególności usprawni to robienie zakupów, jeśli płacimy telefonem. Nie raz i nie dwa czułem na sobie wzrok osób, gdy próbowałem zapłacić swoim iPhonem w sklepie, a ten na złość nie chciał mnie przepuścić do opcji wpisywania kodu.

Pierwsza wersja API od Apple i Google

iOS 13.5 to również pierwsza wersja API od Apple i Google o którym pisaliśmy tutaj. Jest ono stworzone w celu walki z Koronawirusem i ma być wykorzystywane przez różne rządy do tworzenia narodowych aplikacji. Na ten moment nie ma żadnych wieści, żeby taka aplikacja powstawała w Polsce.

Źródło własne

Zdjęcie od Pille-Riin Priske na Unsplash

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *