Intel Realsense ID to nowa technologia, która może w ciągu najbliższych lat zagościć w bardzo wielu miejscach. Czy już wkrótce twarzą odblokujemy bankomat albo skrytkę na poczcie?

Rozpoznawanie twarzy znamy bardzo dobrze z telefonów. Znajdziemy je również w wybranych laptopach. Intel podjął zatem decyzję, żeby wykonać kolejny krok i ruszyć do przodu. Teraz rozpoznawanie twarzy ma się również pojawić w rozwiązaniach Smart Home.

Intel Realsense ID

Najnowsza technologia Intela działa w taki sposób, że dedykowany czujnik głębokości skanuje trójwymiarowe kontury twarzy. Następnie to co zostało przeskanowane trafia do sieci neuronowej, która analizuje dane. Co ważne, działa ona lokalnie, a dane nie są wysyłane nigdzie w świat.

Podobnie jak przy Face ID tutaj również będziemy mieli do czynienia z rozwiązaniem, które proste i szybkie. Cały proces ma zająć nie więcej niż 1 sekundę. Intel Realsense ID będzie w stanie dopasowywać się do zmieniającego się wyglądu użytkownika. Jeśli w trakcie korzystania np. zyskamy okulary, technologia dalej nas rozpozna. A dzięki specjalnym sensorom podczerwieni będzie w stanie nawet rozpoznać odcienie karnacji.

Gdzie i kiedy?

Intel Realsense ID jest wyceniony na 750 dolarów za 10 sztuk. Gdzie się pojawi w pierwszej kolejności? Nie wiemy, ale ciekawi nas, gdzie w pierwszej kolejności się pojawi. Realsense ID będzie mieć swoją premierę 1 marca 2021 roku.

Źródło i zdjęcia: Slashgear

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *