Na Kickstarterze pojawił się ciekawy projekt, który może być kolejnym punktem dla rozwoju rynku Smart Home. Inlo Presence to rozwiązanie wewnętrznego pozycjonowania urządzeń IOT, które może się przydać przy rozbudowie naszego systemu Smart Home.

Czym jest (albo ma być) Inlo Presence? Ma to być pierwszy na świecie kompaktowy system IPS (Indoor Positioning System). Ma on mapować przestrzeń w jakiej się znajduje oraz obiekty, które się w niej poruszają lub znajdują.

Jeśli kojarzycie beacony to jest to kolejny krok w rozwoju tego typu urządzeń. Ma to być sieć lokalizatorów dla praktycznie wszystkich urządzeń IOT.  Dzięki nim mamy tworzyć jeszcze lepsze sceny, rutyny i automatyzacje.

Czym jest Inlo?

Inlo to niewielkie urządzenia, które wpinamy do gniazdek elektrycznych. Stamtąd mierzą one sygnał wszystkich sparowanych z nimi urządzeń (w tym innych lokalizatorów oraz urządzeń działających po bluetooth). Są one w stanie wychwycić czy dane urządzenie znajduje się wewnątrz mieszkania lub na zewnątrz.

Ilość ma znaczenie, im więcej urządzeń umieścimy w naszym mieszkaniu tym lepiej będzie działać nasza sieć. Na jeden pokój powinniśmy przeznaczyć od jednego do dwóch urządzeń. Tym co jest zaletą rozbudowanej sieci to akcje, które możemy wywoływać. Wszystko co działa po bluetooth może być ich częścią (czyli np. telefony, lokalizatory, przyciski itd.).

Presence dla Smart Home

Technologia Presence pozwoli na bezpośrednią komunikację naszych urządzeń Smart Home. Dzięki dobrze zmapowanym pomieszczeniom i innym urządzeniom będziemy mogli budować ciekawe, spersonalizowane automatyzacje i sceny oparte na naszej lokalizacji.

Presence będzie oferował również opcję personalizacji per osoba, a nawet zwierzę. Czyli inne automatyzacje będzie mógł wywołać domownik A, inne domownik B, a jeszcze inne ich psiak lub kot. Wszystko brzmi ciekawie, ale z chęcią zobaczyłbym to w praktyce. Sama aplikacja, w której mamy ustawiać nasze rutyny i automatyzacje wygląda solidnie, więc może być to ciekawe rozwiązanie.

Cena jednego Inlo wynosi 39 USD. Nie jest super tanio, ale przy kupnie większej ilości cena spada, a jak wiemy – jedno to zdecydowanie za mało. Czy urządzenie będzie popularne? Zobaczymy.

Źródło: tabliczni.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *