Po kilku nieudanych próbach nadszedł dzień na który czekało wielu użytkowników smart rolet od Ikei. Pierwsze osoby zgłaszają, że pojawiły się im aktualizacje dla ich rolet Tradfri. Długo oczekiwany HomeKit nadszedł.

Smart rolety od Ikei pojawiły się na początku 2019 roku bez żadnego wsparcia dla HomeKit. Można było nimi sterować z poziomu aplikacji i Google Home. Do rolet potrzebny też jest Hub od Ikea. Z czasem jednak Ikea obiecała wsparcie dla HomeKit, które miało wyjść na jesień 2019 roku. Ten termin nie został dotrzymany, ale kolejny obiecywał integrację na początku 2020. No i trzeba im przyznać, że słowa dotrzymali.

Żeby uzyskać tą możliwość musicie w pierwszej kolejności zrobić update bramki Tradfri do najnowszej wersji. Aktualizacja dopiero spływa, więc może się tak zdarzyć, że będziecie musieli zaczekać kilka godzin na wersję 1.10.28.

Jeśli już zdążyliście dodać bramkę do aplikacji Apple Dom to rolety pojawią się automatycznie. Jeśli tego nie zrobiliście to zróbcie to zgodnie z instrukcją dodawania sprzętów do aplikacji.

Rolety posiadają wszystkie opcje jakie oferuje HomeKit w tym obszarze. Możemy je manualnie przeciągnąć do jakiegoś poziomu, albo od razu zniżyć do ziemi / podnieść do góry. Integracja oferuje również wsparcie dla Siri. Siri zarówno zrozumie komendy „zamknij rolety”, „otwórz rolety” jak i „obniż rolety do 40%”.

Źródło: 9to5Mac

Obraz mastrminda z Pixabay

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty