Długo już czekamy na premierę aktualizacji oprogramowania dla rolet Ikea, która pozawalałaby na ich integrację z systemem Apple HomeKit. Pisaliśmy już o nich wielokrotnie, a ostatni news informował o wspomnianej aktualizacji w USA i podążającej za nią aktualizacją w Europie. Niestety, ale przez problemy z aplikacją na rynku Amerykańskim, wypuszczenie nowej wersji Ikea Home Smart na nasz rynek zostało wstrzymane.

Najpierw Ikea przenosiła premierę samych rolet KADRILJ oraz FYRTUR, które w końcu weszły do sprzedaży w 2019 roku (w Polsce w sierpniu). Teraz opóźnia wydanie integracji z systemem HomeKit, która miała się pojawić na naszym rynku jesienią 2019. W końcu wypuszczono aktualizację w styczniu 2020 roku, jednak na razie tylko na rynek amerykański.

Rolety zarówno za oceanem jak i u nas są już w sprzedaży od poprzedniego roku, ale dalej nie posiadają natywnej integracji z HomeKit. O tą funkcjonalność zaczęli dopytywać się amerykańscy użytkownicy rolet i uzyskali wiadomość, która ich zmartwiła. A przy okazji zmartwiła również nas, europejczyków.

Ikea wspomina o tym, że w związku z problemami technicznymi, update rolet, który uruchamia integrację jest wstrzymany. Rzutuje to też na premierę oprogramowania w EU, czyli Unii Europejskiej. Na ten moment nawet nie ma daty premiery.

Sam mam przygotowane miejsce do testu tych rolet, w którym chciałbym również przedstawić ich działanie w połączeniu z systemem Apple. Dlatego mam wielką nadzieję, że Ikea sobie poradzi i nareszcie doczekamy się tej funkcjonalności także w Polsce. Ale patrząc na tą wiadomość, możemy jeszcze poczekać.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *