Już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi bezprzewodowa ładowarka IKEA SJÖMÄRKE. Ogromną zaletą tego sprzętu ma być możliwość zainstalowania go pod blatem biurka czy półki.

Nie tak dawno informowaliśmy o nowej serii produktów gamingowych, które szwedzka marka opracowała wraz z Republic of Gamers. Okazuje się, że w przyszłym miesiącu zadebiutuje także inne, całkiem ciekawe urządzenie. Nową ładowarkę firmy IKEA będziemy mogli zamontować w taki sposób, aby nie było jej widać na pierwszy rzut oka.

IKEA Sjömärke

fot. IKEA

IKEA SJÖMÄRKE – bezprzewodowe ładowanie poza zasięgiem wzroku

Gadżet SJÖMÄRKE zamontujemy pod blatem biurka, stolika kawowego lub stolika nocnego. Warunkiem jego prawidłowego działania jest zainstalowanie go pod powierzchnią inną niż metalowa. Grubość blatu może wynosić między 8 a 22 milimetry. Producent zadbał także o zastosowanie czujników temperatury, co ma zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu się. Jest to szczególnie istotne w przypadku montażu na powierzchniach wykonanych z drewna.

Bezprzewodowa ładowarka Qi znacznie ułatwi uzupełnianie energii smartfonów bez konieczności szukania wolnych gniazdek lub przewodów. Będzie ona w stanie ładować gadżety z mocą 5 watów. Po jej zamontowaniu wystarczy położyć kompatybilne urządzenie na blacie dokładnie nad nią. IKEA zaprojektowała ten sprzęt po to, aby w pomieszczeniu zachować ład oraz porządek i nie zakłócać wystroju dodatkową elektroniką.

IKEA Sjömärke

fot. IKEA

Sprzęt trafi do sklepów w październiku

Producent zaleca, aby ładowarka SJÖMÄRKE montowana była za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, która będzie dołączona do kompletu. Można oczywiście skorzystać z alternatywnych metod przytwierdzenia jej do blatu, jednak dodatkowych akcesoriów pomocniczych nie znajdziemy w zestawie.

Na stronie sklepu internetowego IKEA urządzenie zostało wycenione na 39,99 dolarów. W pierwszej kolejności trafi ono do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Premiery spodziewamy się już w październiku tego roku. Czy i kiedy ładowarka będzie dostępna w Polsce? Na ten moment nie mamy żadnych konkretnych informacji.

źródło: ikea.com / engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *