HTC VIVE zawarł partnerstwo z La Biennale di Venezia dla 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Venice VR Expanded, czyli oficjalna festiwalowa selekcja dzieł Wirtualnej Rzeczywistości, mająca miejsce od 1 do 19 września, wzorem ubiegłego odbędzie się w formie online. 

Platforma Viveport od HTC VIVE pełni rolę gospodarza Oficjalnej Selekcji prac Wirtualnej Rzeczywistości, w której użytkownicy Viveport Infinity będą mieli możliwość doświadczenia najlepszych treści, jakie jest w stanie zaoferować Venice VR w ich domowym zaciszu.

Sekcja Venice VR Expanded na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji będzie miała miejsce: w dniach 1 – 11 września, na miejscu (Sala Amici, Palazzo del Casinò, Lido di Veneziaoraz w dniach 1-19 września, online oraz w Satellite Venues The Venice VR.

Od 1 do 11 września, na cały czas trwania Festiwalu Filmowego w Wenecji, program Venice VR Expanded będzie dostępny na miejscu dla akredytowanych gości festiwalowych, w Galerii VR w Sali Amici w Palazzo del Casinò, na terenie wyspy Lido di Venezia. W tej odsłonie Festiwalu Filmowego Wenecji będzie możliwy dostęp do Oficjalnej Selekcji prac Wirtualnej Rzeczywistości w formie online przy użyciu zestawów PC VR, dzięki platformie, Viveport od HTC.

VRrOOm i VRChat

Wirtualny świat, Venice VR, został zaprojektowany przez VRrOOm w ramach aplikacji VRChat. Rozbudowane centrum Venice VR, to wciągająca wirtualna wersja Wenecji odtwarzająca słynną wyspę Lazzaretto Vecchio, dostępna dla wszystkich z kontem VRChat i pozwalająca użytkownikom obejrzeć zapowiedzi oficjalnej selekcji VR oraz integrować się z innymi odwiedzającymi. HTC udostępniło  ekskluzywny dostęp do sesji z cyklu „Spotkaj Twórców” moderowanych przez kuratorów Michela Reilhaca i Liz Rosenthal, do wydarzeń otwierających i zamykających, a także innych imprez.

W tym wirtualnym świecie, wzorem sukcesu ubiegłorocznej edycji online, Venice VR Expanded zaprezentuje zupełnie nową sekcję, Galerię Światów VRChat w Wenecji z wybranymi 35 wirtualnymi światami, by złożyć hołd kreatywności twórców korzystających z VRChat jako platformy do tworzenia własnych, fantastycznych przestrzeni. Dodatkowo, w pięciu różnych wirtualnych miejscach VRChat odbędzie się pięć specjalnych wydarzeń, w tym imprezy na żywo.  Venice VR Expanded zaprezentuje 37 projektów z 21 krajów i 35 światów VRChat.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy był jednym z pierwszych wydarzeń z tej branży, które zainteresowało się technologią Wirtualnej Rzeczywistości. Rozwój kina VR Theater w 2016 wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia the Venice Production Bridge. Począwszy od 2017 roku, Biennale w Wenecji zorganizowało pierwszy konkurs dla prac w wirtualnej rzeczywistości na festiwalu  A-list, który był organizowany przez trzy edycje, do 2019 roku, w miejscu na wyspie Lazzaretto Vecchio na Lido, ocenianym przez Międzynarodowe Jury.

Poniżej znajduje się link z listą filmów: 

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *