Nie lubicie wydawać poleceń głosowych asystentowi, a otwieranie aplikacji Dom i uruchamianie sprzętów trwa zbyt długo? Pojawiła się ciekawa alternatywa. Sterowanie domem za pomocą NFC, dzięki darmowej aplikacji HomeTags.

NFC to technologia zbliżeniowa, której używamy często np, przy zakupach. Przybliżamy nasz telefon do specjalnej naklejki i dzieje się akcja. Identycznie jest w tym wypadku. HomeTags proponuje sterowanie domem za pomocą naklejek NFC do sterowania urządzeniami HomeKit.

HomeTags

W pierwszej kolejności musimy kupić dużą ilość naklejek NFC. To akurat nie jest problemem. Możecie je kupić np. na AliExpress, jednak my polecamy TinyNFC, które są maleńkimi tagami NFC. Można je kupić m.in. na Amazonie. Takie tagi umieszczamy w odpowiednich miejscach. Mogą być widoczne albo ukryte.

Przybliż i uruchom dzięki HomeTags

Czy wszędzie chodzimy z naszym telefonem? Nie wiem jak Wy, ale ja tak. I właśnie dla takich osób jest stworzone to rozwiązanie. Przybliżasz telefon do naklejki i uruchamiasz akcję. Naklejka może być przy wyłączniku światła i wyłączyć wszystkie światła w pokoju, albo domu. Może się znajdować przy drzwiach, aby je zablokować i włączyć alarm na noc. Przy roletach, aby spuścić wszystkie rolety w domu.

Jak działa HomeTags?

Sposób działania jest bardzo prosty. Najpierw instalujemy aplikację i dajemy jej dostęp do HomeKit. Później skanujemy kolejne tagi NFC i przypisujemy im automatyzacje z HomeKit. Warto zatem w pierwszej kolejności przygotować sobie automatyzacje, które mają być wyzwalane.

HomeTags

Wszystkie Tagi znajdują się w centrum aplikacji z podpisem – Twoje Tagi. Możesz tam dodawać kolejne, usuwać albo zmieniać istniejące. Ważna informacja, dopiero nowsze iPhony Apple – od iPhone’a XS w górę, mają możliwość uruchamiania akcji NFC w tle. Przy starszych modelach, jak np. 7, trzeba manualnie wejść do aplikacji i uruchomić akcję.

Czy warto?

HomeTags

To już zostawiam jako otwarte pytanie. Napewno jest to inny sposób na sterowanie smart domem. Podejrzewam, że jak się do niego przyzwyczaimy to nawet wygodniejszy w pewnych sytuacjach niż sterowanie głosowe. Jest też znacznie tańszy niż alternatywa w postaci inteligentnych przycisków.

Źródło i zdjęcia: appleinsider


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “HomeTags to aplikacja, która pozwala sterować domem za pomocą NFC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *