Jaki są dwa główne powody budowy smart domu? Wygoda oraz bezpieczeństwo. Smart Dom jest znacznie bezpieczniejszy niż zwykły dom i nareszcie pojawiło się na rynku rozwiązanie, które to uwzględnia – Hiro.

Gdy pierwszy raz przeczytałem o Hiro to pomyślałem: “Nareszcie!”.

Posiadam mieszkanie w kredycie hipotecznym, więc automatycznie musiałem wziąć pod nie ubezpieczenie. Pamiętam jak dziś jak dostałem wezwanie do rozszerzenia ubezpieczenia. Musiałem dodać ubezpieczenie od powodzi. Zadzwoniłem na infolinię i uprzejmie poinformowałem, że mieszkam na wyższym piętrze na wzniesieniu. Jeśli moje mieszkanie zaleje powódź to jest całkiem spora szansa, że wszyscy wokół będą już od dłuższego czasu wybierać nowe felgi do Amfibii. Pani była nieugięta i kazała dopłacić. A na pytanie, czy mogę liczyć na zniżkę w związku z faktem, że mam smart dom? Cisza była odpowiedzią.

Smart Dom jest Bezpieczny

Elementy Smart Domu zwiększają bezpieczeństwo. Czujniki zalania, pożaru, ruchu, kontaktrony, kamery – każde z tych urządzeń zwiększa bezpieczeństwo naszego domu. Z jednej strony mamy zwiększenie bezpieczeństwa fizycznego (np. od włamania), z drugiej strony zmniejszamy ryzyko zalania lub pożaru.

Czujniki zalania wody trzy razy uratowały moje mieszkanie od zalania, o czym pisałem tutaj. Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej jednak zaczynają zauważać, że nie są to tylko gadżety, tylko urządzenia, które mogą rzeczywiście zmniejszyć prawdopodobieństwo zniszczeń. Hiro wykorzystuje tą sytuacje i staje na czele.

Hiro wie o co chodzi

Idea stojąca za Hiro jest prosta: mniejsze ryzyko to mniejsza składka. Bo skoro inwestuję w swój dom, który np. sam zakręci wodę, gdy wykryje wyciek to powinienem płacić mniejszą składkę. Za projektem stoi Krystian Zając, CEO Hero Labs, firmy, która produkuje zawór do wody Sonic.

„Niewiele osób wie o tym, ale początkowo ubezpieczenie polegało na współpracy, aby zapobiec występowaniu złych rzeczy”, mówi Zając. „Pierwszą profesjonalną strażą pożarną była domowa firma ubezpieczeniowa. Oni dosłownie przyjeżdżali do twojego domu i pomagali Ci ugasić ogień.”

Aplikacja ma nam pomóc wybrać odpowiednią polisę z uwzględnieniem smart sprzętów, jakie aktualnie posiadamy. Im większa ilość zabezpieczeń tym mniejsza składka. Cały proces ma być dostępny w aplikacji, łącznie z zawarciem polisy.

Jeszcze chwilę musimy poczekać

Usługa jeszcze nie jest dostępna. Ze względu na problemy związane z regulacjami dotyczącymi ubezpieczycieli nie można jej jeszcze uruchomić w Polsce. Beta usługi jest na ten moment dostępna wyłącznie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii (jasno sugeruje aplikacja przy próbie dołączenia konta).

Hiro to rewolucja na którą czekam w branży ubezpieczeniowej

Hiro jest tym na co czekam w branży ubezpieczeń. Czujniki zalania lub pożaru obniżające nam składki za mieszkanie. Oczyszczacze powietrza obniżające nam składki za życiu. Dzięki smart urządzeniom żyjemy bezpieczniej i zdrowiej, a ubezpieczyciele powinni to dostrzec. Jak tylko badzie możliwość przetestowania Hiro to od razu się z Wami tym podzielimy!

Źródło i zdjęcia: oiot.pl, Digitized House


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *