5G wchodzi do Polski wielkimi krokami. Kolejna sieć komórkowa oferować będzie 5G dla swoich klientów. Jest to Orange, a skorzystać będziemy mogli już od 1 lipca.

W zasięgu sieci 5G będzie aż 6 mln klientów Orange. Orange Polska będzie działać na tych częstotliwościach, które aktualnie posiada. Jest to spowodowane tym, że Koronawirus spowodował opóźnienia w przydzielaniu pasma 5G w Europie.

Operator modernizuje 1 600 stacji bazowych, które będą działać w nowej technologii. Z 5G skorzystamy w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach (:D ).

Pandemia koronawirusa opóźniła proces przydzielenia w Polsce pasm przeznaczonych do budowy 5G w Europie. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się dać użytkownikom możliwość zrobienia pierwszego kroku w odkrywaniu sieci 5G na częstotliwościach, jakie posiadamy. Co szczególnie istotne, wraz z uruchomieniem sieci zaproponujemy klientom smartfony, które będą współdziałać z tą technologią i pozwolą od razu korzystać z nowej sieci – Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Na początek sieć 5G będzie działać na częstotliwości 21 000 MHz, którą Orange wykorzystuje dla 4G LTE. Jednak dzięki wielu akcjom usprawnieniowym operator może wykorzystać część dla 5G. Z czasem jak będą rozdysponowywane kolejne pasma to 5G będzie działać na własnej częstotliwości.

Źródło i zdjęcia: Orange


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty