VIVEPORT, platforma usług subskrypcyjnych firmy HTC i sklep z aplikacjami VR, zapowiedział partnerstwo strategiczne z BANDAI NAMCO Pictures (BN Pictures), kultowym studiem animacji i firmą produkującą treści wideo, w celu przeniesienia dobrze znanych animacji BN Pictures w nowy wymiar rzeczywistości wirtualnej (VR).

Studio BN Pictures, znane z oryginalnych seriali animowanych o dużym potencjale, takich jak „Aikatsu!”, „Battle Spirits” oraz „Tiger & Bunny”, tworzy również animacje oparte na hitach komiksowych, m.in. „Gintama” i „Sierżant Keroro”. Viveport i BN Pictures będą ściśle współpracować w celu stworzenia i rozwinięcia ekosystemu VR, który zapewni konsumentom dostęp do szerokiej gamy wirtualnych doświadczeń. W ciągu następnych miesięcy w Viveport zostaną udostępnione nowe usługi, które pozwolą użytkownikom cieszyć się nowymi immersyjnymi animacjami oraz wirtualnymi interakcjami społecznymi.

VR zmienia świat na naszych oczach i ma ogromny wpływ na ludzi niemal we wszystkich jego dziedzinach: w projektowaniu, marketingu, edukacji, szkoleniach, spotkaniach towarzyskich i rozrywce. Viveport, kluczowa część działalności HTC jako globalnego pioniera w dziedzinie VR, zapewnia wszechstronną platformę dla szerokiej gamy doświadczeń VR. HTC nieustannie poszukuje nowych możliwości dostarczania najlepszych, immersyjnych doświadczeń w zakresie gier i rozrywki, wydarzeń, eksploracji, edukacji i nie tylko. Partnerstwo z BN Pictures umożliwi HTC poszerzenie portfela własności intelektualnej (IP), podczas gdy BN Pictures będzie mogło zapewnić dostęp do swoich treści znacznie większemu gronu odbiorców z całego świata.

„Przyszłość wirtualnej rzeczywistości polega na dostarczaniu wyjątkowych doświadczeń i eksplorowaniu nieograniczonych możliwości – powiedział Joseph Lin, prezes VIVEPORT. – Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy pierwszym partnerem VR studia BN Pictures. Dzięki tej współpracy przeniesiemy animowaną treść na wyższy poziom i przesuniemy granice, aby uwolnić pełny potencjał wirtualnej rzeczywistości. W ciągu najbliższych kilku miesięcy treści anime zostaną udostępnione na platformie Viveport, a nasi odbiorcy zyskają więcej wirtualnych doświadczeń. Wkrótce będziemy mogli ogłosić jeszcze więcej ekscytujących nowości!”.

Ozaki Masayuki, prezes i dyrektor generalny BANDAI NAMCO Pictures, powiedział „Studio BANDAI NAMCO Pictures wyprodukowało liczne seriale telewizyjne, animacje wideo, animacje internetowe i filmy kinowe, a obecnie nadal aktywnie tworzy oryginalne dzieła. Łącząc wiedzę o planowaniu i produkcji animacji, którą zdobyliśmy z biegiem lat, z zaawansowanymi technologiami firmy HTC oraz mocnymi stronami jej platformy komunikacyjnej, będziemy mogli stworzyć środowisko, w którym fani będą bawić się wspólnie bez ograniczeń fizycznych, bezpośrednio wkraczając do naszego uniwersum z dowolnego miejsca na świecie. Nie możemy się doczekać, żeby zacząć rozwijać tę nowo powstałą przestrzeń wspólnie z naszymi fanami”.

Partnerstwo początkowo skupi się na integracji animowanych treści, rozwijaniu i dystrybucji materiałów obu firm, bieżącej współpracy nad nowymi animacjami oraz rozwojem portfela własności intelektualnej (IP), a także badaniu nowych wyzwań biznesowych. Poprzez współpracę z BN Pictures, Viveport będzie nadal wzbogacać i dywersyfikować treść dostępną na mobilnych i społecznościowych platformach VR, tworząc nowe i atrakcyjne formy wirtualnej rozrywki.

Źródło i zdjęcia: Informacje Prasowa

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *