Firma z Mountain View potwierdziła wczoraj, że ​​nabywa firmę Fitbit za 2,1 miliarda dolarów. Oznacza to, że Google zapłaci 7,35 dolarów za jedną akcję Fitbit.

Google zaoferował cenę wyższą o 70 procent w porównaniu do ceny akcji, zanim zostały one zawieszone na początku tego tygodnia, w związku ze spekulacjami dotyczącymi przejęcia. Jednak cena ta i tak stanowi ułamek wartości firmy w momencie wejścia na giełdę w 2015 r.

Początkowo akcje spółki były wyceniane na 20 dolarów, ale wzrosły do ​​ponad 50 w parę tygodni. Jednak ze względu na konkurencję ze strony większych firm, takich jak Apple, Samsung i Xiaomi, jego akcje ucierpiały.

Komentując to przejęcie, Rick Osterloh (Google senior vice president of devices and services) powiedział, że zakup Fitbit jest

„okazją do zainwestowania jeszcze więcej w Wear OS, a także wprowadzenia na rynek elektroniki do noszenia firmy Google”.

Dyrektor generalny Fitbit i współzałożyciel James Park powiedział w oświadczeniu:

„Google jest idealnym partnerem do realizacji naszej misji. Dzięki zasobom Google i globalnej platformie, Fitbit będzie mógł przyspieszyć innowacje w kategorii elektroniki do noszenia, szybciej skalować i sprawić, by zdrowie było jeszcze bardziej dostępne dla wszystkich. Nie mogłem być bardziej podekscytowany tym, co nas czeka”.

Google zmaga się z ustaleniem swojej obecności na rynku elektroniki do noszenia. Wydaje się jednak, że firma obecnie stara się zrobić sobie miejsce na tym, wciąż dość młodym i szybko rozwijającym się rynku.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *