Firma z Mountain View potwierdziła wczoraj, że ​​nabywa firmę Fitbit za 2,1 miliarda dolarów. Oznacza to, że Google zapłaci 7,35 dolarów za jedną akcję Fitbit.

Google zaoferował cenę wyższą o 70 procent w porównaniu do ceny akcji, zanim zostały one zawieszone na początku tego tygodnia, w związku ze spekulacjami dotyczącymi przejęcia. Jednak cena ta i tak stanowi ułamek wartości firmy w momencie wejścia na giełdę w 2015 r.

Początkowo akcje spółki były wyceniane na 20 dolarów, ale wzrosły do ​​ponad 50 w parę tygodni. Jednak ze względu na konkurencję ze strony większych firm, takich jak Apple, Samsung i Xiaomi, jego akcje ucierpiały.

Komentując to przejęcie, Rick Osterloh (Google senior vice president of devices and services) powiedział, że zakup Fitbit jest

“okazją do zainwestowania jeszcze więcej w Wear OS, a także wprowadzenia na rynek elektroniki do noszenia firmy Google”.

Dyrektor generalny Fitbit i współzałożyciel James Park powiedział w oświadczeniu:

“Google jest idealnym partnerem do realizacji naszej misji. Dzięki zasobom Google i globalnej platformie, Fitbit będzie mógł przyspieszyć innowacje w kategorii elektroniki do noszenia, szybciej skalować i sprawić, by zdrowie było jeszcze bardziej dostępne dla wszystkich. Nie mogłem być bardziej podekscytowany tym, co nas czeka”.

Google zmaga się z ustaleniem swojej obecności na rynku elektroniki do noszenia. Wydaje się jednak, że firma obecnie stara się zrobić sobie miejsce na tym, wciąż dość młodym i szybko rozwijającym się rynku.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *