Amerykański producent potwierdził w trakcie konferencji Google I/O 2022, że jesienią tego roku zadebiutuje pierwszy inteligentny zegarek z linii Pixel. Przedstawiciel firmy ujawnił też kilka szczegółów na jego temat.

Zaprezentowane rendery ukazujące urządzenie pokrywają się z tymi, które od jakiegoś czasu krążyły w sieci. Google Pixel Watch odznacza się okrągłą kopertą, zaś na jego krawędzi umieszczono fizyczną koronkę. Wiele wskazuje też na to, że smartwatch będzie dostępny w pastelowej kolorystyce, przynajmniej jeśli chodzi o paski.

pixel watch

fot. Google

Google Pixel Watch w drodze. Premiera jesienią

Sprzęt będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS 3, który zadebiutował w ubiegłym roku i jest owocem współpracy Google z Samsungiem. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli skorzystać między innymi z zalet Asystenta Google. Na ekranie zegarka będą się też wyświetlały wskazówki dojazdu dzięki integracji z Mapami Google offline. Nie zabraknie też wsparcia dla Google Wallet.

Producent obiecuje także głęboką integrację z Fitbit w zakresie monitorowania zdrowia. Na tym polu Wear OS wypadało do tej pory dosyć słabo, dlatego też możemy mieć nadzieję, że firma już wkrótce skupi się na tym aspekcie nieco bardziej. Google zapowiedziało, że intensywnie pracuje z Fitbitem oraz czerpie z doświadczeń Samsunga w kontekście stałego monitorowania tętna, a także śledzenia snu.

pixel watch

fot. Google

Na konkrety musimy jeszcze poczekać

Na temat nowego zegarka Pixel Watch wiemy tak naprawdę niewiele. Według ostatnich obietnic, więcej szczegółów zostanie opublikowanych w nadchodzących miesiącach. Przedstawiciele Google potwierdzili, że gadżet zadebiutuje już jesienią tego roku wraz ze smartfonami Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro.

Inteligentny zegarek Pixel Watch wydaje się być intrygującą propozycją od Google, jednak na ten moment trudno jest oszacować, czy będzie stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla Apple Watcha.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty