W serwisie 9to5Google pojawiły się informacje o nowej przystawce do telewizorów od Google. Następca chromecasta może nieźle namieszać na rynku, ma sporo nowości, a cena zapewne będzie bardzo atrakcyjna.

Druga generacja Chromecast ultra ma mieć na pokładzie Android TV, który pozwoli stream’ować wszystko co chcemy z naszego telefonu wprost na ekran telewizora. Dodatkowo, w zestawie będzie razem z pilotem.

Nowa przystawka ma obsługiwać treści odtwarzane w rozdzielczości 4K ze wsparciem dla obrazu w jakości HDR. Dzięki temu będziemy mogli oglądać filmy w najlepszej jakości. Sam pilot ma mieć wbudowany mikrofon oraz asystenta Google, którego będziemy mogli wywoływać. W ten sposób do przystawki dochodzi nam również sterowanie głosem.

Wielkością nowy Chromecast Ultra ma być podobny do Chromecast’a trzeciej generacji. Na ten moment nie mamy żadnych oficjalnych informacji odnośnie nowe przystawki, gdyż Google nie potwierdza żadnej z powyższych informacji. Według przecieków prezentacja nowej przystawki powinna odbyć się na konferencji I/O od Google.

Źródło i zdjęcia: DigitalTimes

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *