Całkiem możliwe, że już w przyszłym roku zadebiutuje inteligentny zegarek od Google. Producent pracuje właśnie nad urządzeniem o kryptonimie Rohan. Czy będzie to właśnie Google Pixel Watch?

Google od lat produkuje smartfony z serii Pixel. W portfolio producenta znajdują się także słuchawki Pixel Buds, jednak w dalszym ciągu brakuje w nim inteligentnego zegarka. Wiele wskazuje na to, że zmieni się to już w przyszłym roku.

Google wreszcie z własnym inteligentnym zegarkiem?

Nazwa kodowa nowego zegarka to Rohan i pracuje nad nim zespół zaangażowany w projekt Google Pixel. Sprzęt powstaje niezależnie od marki Fitbit, którą technologiczny gigant przejął już jakiś czas temu. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy nowy smartwatch będzie nosił nazwę Pixel Watch. Ma jednak pełnić tę samą rolę, co smartfony z serii Pixel – pokazać siłę i możliwości oprogramowania uruchomionego na odpowiedniej klasy sprzęcie. Zegarek ma kosztować więcej niż produkty marki Fitbit i bezpośrednio konkurować między innymi z Apple Watchem.

google pixel watch

fot. @jon_prosser x @rendersbyian

Jest niemal pewne, że gadżet będzie oferował funkcje związane ze śledzeniem aktywności fizycznej, w tym liczenie kroków oraz mierzenie pulsu. To raczej standard w tego typu sprzętach. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jego debiutu spodziewamy się w 2022 roku. Producent ogłosił też, że w ramach platformy Wear OS zaimplementuje kilka rozwiązań, które znamy ze sprzętów marki Fitbit. 

Google Pixel Watch już w 2022 roku?

Co ciekawe, James Park, czyli współzałożyciel firmy Fitbit przyznał, że obie firmy pracują aktualnie nad wysokiej klasy zegarkiem Fitbit pracującym pod kontrolą systemu Wear OS.

google pixel watch

fot. @jon_prosser x @rendersbyian

Niektóre doniesienia wskazują na fakt, że Google już jakiś czas temu mogło wprowadzić do swojej oferty zegarek Google Pixel Watch. Zarówno LG Watch Sport, jak i LG Watch Style miały być pierwotnie sprzedawane właśnie jako sprzęty należące do rodziny Pixel. Ostatecznie tak się nie stało, a pomysł ten miał odrzucić sam Rick Osterloh.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *