Przedstawiciele Google zaprezentowali podczas konferencji I/O 2022 zupełnego nowego smartfona Pixel 6a, na temat którego krążyło w sieci wiele plotek. Już teraz możemy przyjrzeć się mu bardzo dokładnie.

Google Pixel 6a nawiązuje stylistycznie do modeli Pixel 6 oraz 6 Pro, które zadebiutowały oficjalnie już jakiś czas temu. Producent zdecydował się też na implementację skanera linii papilarnych pod ekranem. Zabrakło jednak gniazda słuchawkowego oraz wsparcia dla ładowania bezprzewodowego

google pixel 6a

fot. Google

Google Pixel 6a oficjalnie

Nowy smartfon będzie idealny dla osób, dla których modele 6 i 6 Pro były po prostu zbyt duże. Google postanowiło wyposażyć nowy model w 6,1-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1080p. Wyświetlacz charakteryzuje się ponadto częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz.

Choć sam projekt wydaje się być bliźniaczy do całej linii Pixel 6, to wariant 6a został wyposażony w nieco mniej imponującą konfigurację aparatów. Główna kamera cechuje się rozdzielczością 12 Mpix oraz optyczną stabilizacją obrazu. Producent zdecydował się również na zastosowanie 12-megapikselowego obiektywu ultraszerokokątnego i 8-megapikselowej kamery do selfie.

google pixel 6a

fot. Google

Moc obliczeniową zapewnia układ Google Tensor

Co ciekawe, Pixel 6a oferuje mniejszą baterię w porównaniu do swojego poprzednika. Zdaniem producenta, akumulator o pojemności 4400 mAh, który zamontowano w nowym smartfonie, spokojnie zapewni jeden dzień pracy urządzenia. W przypadku trybu ekstremalnego oszczędzania baterii czas działania wynosi trzy dni, czyli o jeden dzień więcej, niż w przypadku Pixela 5a. Osiągnięcie takiego wyniku umożliwia znacznie lepsza integracja płaszczyzny sprzętowej z oprogramowaniem.

google pixel 6a

fot. Google

Nowego Pixela 6a napędza oczywiście autorski chipset Google o nazwie Tensor. Smartfon trafi do sprzedaży w wariancie z 6 GB pamięci RAM LPDDR5 i 128 GB pamięci wbudowanej UFS 3.1. Urządzenie jest dostępne w trzech wariantach kolorystycznych. Przedsprzedaż rozpocznie się 21 lipca, a regularna sprzedaż dokładnie tydzień później. Zainteresowanym klientom przyjdzie zapłacić za tego smartfona kwotę w wysokości 449 dolarów.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty