Google odświeża linię swoich inteligentnych produktów Nest. Najnowsza odsłona kamery Nest Cam oraz dzwonka do drzwi może być zasilana bateryjnie. Dzięki temu znacząco wzrasta użyteczność tych urządzeń.

Zarówno kamera, jak i Nest Doorbell mogą czerpać energię z baterii, co ułatwia rozmieszczenie sprzętów w naszym smart home. Istnieje oczywiście możliwość podłączenia ich do tradycyjnego źródła zasilania, w zależności od osobistych preferencji użytkownika. Oba te produkty wyprodukowano z materiałów pochodzących z recyklingu.

google nest cam

fot. Google

Pół roku pracy na baterii

Żywotność baterii tych dwóch urządzeń uzależniona jest od liczby zarejestrowanych zdarzeń, a także czynników takich jak temperatura oraz dodatkowe ustawienia. Google obiecuje, że w pełni naładowany akumulator dzwonka do drzwi pozwoli na jego pracę przez około sześć miesięcy. Kamera Nest Cam będzie działać w podobnych warunkach miesiąc dłużej.

Inteligentny dzwonek do drzwi Doorbell nagrywa wideo w rozdzielczości 989 x 1280 pikseli przy zachowaniu 30 klatek na sekundę. Charakteryzuje się ponadto 6-krotnym zoomem cyfrowym i 145-stopniowym kątem widzenia. Zintegrowana funkcja noktowizora pozwala na uzyskanie zadowalającej widoczności w nocy. Przechwytywany obraz ma format 4:3, więc bez problemu zapoznamy się z sylwetką osoby stojącej przed naszymi drzwiami wejściowymi.

google nest doorbell

fot. Google

Odświeżone produkty Google Nest dostępne w przedsprzedaży

Kamera Nest Cam przechwytuje obraz w rozdzielczości 1080p. Urządzenie oferuje 130-stopniowe pole widzenia, 6-krotny zoom cyfrowy i funkcjonalność noktowizora. Odporność na warunki atmosferyczne gwarantuje standard ochrony IP54. Sprzęt możemy zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego domu czy mieszkania.

Google zapowiedziało też wprowadzenie na rynek kamery Nest Cam ze zintegrowanym reflektorem. Wszystkie urządzenia są oczywiście kompatybilne z aplikacją Google Home oraz innymi sprzętami, takimi jak wyświetlacze Google Nest. Zasilane bateryjnie kamera oraz dzwonek do drzwi dostępne są już w przedsprzedaży w 18 krajach.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Google odświeża serię Nest. Kamera i dzwonek na baterie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *