Takiej wiadomości się nie spodziewałem. Na początku marca Google informował o tym, że w związku z koronawirusem przenosi Swoją najważniejszą konferencją do świata wirtualnego. Było to rozsądne podejście patrząc na to co się dzieje na świecie. Teraz jednak zmienili zdanie i konferencja jest całkowicie odwołana.

Czym jest Google I/O 2020? To konferencja Google dla deweloperów podczas której odbywa się bardzo dużo sesji dla deweloperów z całego świata. To jednak co nas najbardziej interesuje to wszystkie nowości, które są wtedy pokazywane. Co roku możemy się tam spodziewać informacji o nowym Androidzie oraz telefonach Pixel.

W zeszłym roku były to telefony Pixel 3 i Pixel 3a oraz system Android 10. W tym roku spodziewaliśmy się ich następników oraz najnowszego Androida 11. Poza tym mogły pojawić się dodatkowe usługi i produkty o których nie wiemy. Może nawet coś z obszaru smart home. Niestety, ale imprezy nie będzie.

Wiadomości prasowe i blogi

Czeka nas taka sama sytuacja jak z większością premier, które się teraz odbywają. Tak jak to było z najnowszym iPadem Pro i MacBookiem Air. Trochę szkoda, bo nie ma tej całej otoczki, która jest na dużych konferencjach. I tak jak w zupełności rozumiem dlaczego nie można zrobić stacjonarnej, to już mam problem z brakiem wirtualnych.

Mamy tu do czynienia z Google i Apple. Kto jak kto, ale te firmy powinny być w stanie zrobić super konferencję wirtualną… Xiaomi planuje premierę na 31 marca swoich produktów, całkowicie wirtualnie…

Google I/O to kolejna duża impreza, która jest odwołana. Pozostałe to m.in. MWC 2020, przeniesione Euro, czy Eurowizja. Mam jednak wiarę, że ta sytuacja ustąpi i w tym roku czeka nas jeszcze wiele świetnych konferencji.

Źródło: Twitter

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *