Holenderski producent rowerów elektrycznych, firma VanMoof, wprowadza na rynek zupełnie nowy, superszybki rower elektryczny. Pomoże on rowerzystom w jeszcze szybszym i wygodniejszym przemieszczaniu się z punktu A do punktu B.

Przedstawiciele firmy VanMoof pozycjonują nowy rower jako alternatywę dla samochodu, szczególnie przydatną w mieście oraz w trakcie dłuższych dojazdów do pracy czy szkoły. VanMoof V będzie się odznaczał prędkością maksymalną wynoszącą aż 50 km/h.

vanmoof v

fot. VanMoof

VanMoof V – co oferuje ten superszybki rower?

Pozostałe parametry również wyglądają całkiem obiecująco. Ten elektryczny środek transportu zaoferuje napęd na dwa koła, zupełnie nową konstrukcję ramy, a także przednią i tylną amortyzację. Zdecydowanie wpłynie to na komfort podróżowania w trakcie dłuższych przejażdżek.

Inne funkcje obejmują między innymi system inteligentnego sterowania silnikiem o nazwie Turbo Boost. Nie zabraknie też funkcji Kick Lock do bezkluczykowego zabezpieczania roweru, a także automatycznej zmiany przełożeń oraz technologii antykradzieżowych.

vanmoof v

fot. VanMoof

Szczegóły poznamy wkrótce

Szczegóły dotyczące nowego elektrycznego roweru VanMoof V nie zostały jeszcze ujawnione. Producent poinformował, że zdecydował się na zamontowanie baterii o pojemności 700 Wh. Firma ma w swojej ofercie akcesorium o nazwie PowerBank, które może zauważalnie zwiększyć zasięg roweru. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy model V będzie z nim kompatybilny.

Limity prędkości będą oczywiście zależały od przepisów prawa, które obowiązują na poszczególnych obszarach. Przedstawiciele firmy mają zamiar współpracować między innymi z samorządami lokalnymi w zakresie ustalania przepisów odnoszących się do rowerów elektrycznych, w tym geofencingu. Rower będzie oferował też zintegrowane ustawienia prędkości, które dostosowano do przepisów krajowych.

vanmoof v

fot. VanMoof

Ile to kosztuje?

Firma zamierza wprowadzić model V do sprzedaży pod koniec 2022 roku. Jego cena wyniesie około 3500 euro, czyli na ten moment około 16 tysięcy złotych. Producent już teraz uruchamia system rezerwacji oparty na zaproszeniach, które kosztują 20 euro.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *