Świat Smart Home pojawia się już wszędzie. Nie tylko spotkamy go w sklepach specjalistycznych, ale również w marketach elektronicznych, biedronkach, czy marketach budowlanych. Jeden z nich, Castorama, postanowił podejść do tematu poważniej, nawiązując współpracę z FIBARO.

Współpraca FIBARO oraz Castorama zaowocowała bardzo fajnym rozwiązaniem. Będziemy tam mogli kupić specjalne pakiety inteligentnego domu, a nawet dorzucić opcję montażu przeprowadzonego przez certyfikowanego instalatora.

Jestem dużym zwolennikiem gotowych zestawów. Są one idealne dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę i jeszcze nie mają konkretnie sprecyzowanych wymagań.

Pakiety w Castoramie

W Castoramie będziemy mogli kupić tzw. pakiet startowy. Poza tym pojawi się możliwość kupna centrali FIBARO Home Center Lite w połączeniu z jednym spośród siedmiu pakietów FIBARo, które zaprezentowali już jak czas temu, czyli: WYGODA, OŚWIETLENIE, OSZCZĘDNY DOM, ROLETY itd.

W pakiecie startowym klienci otrzymują możliwość detekcji otwarcia drzwi i włączenia światła. Opcja startowa zawiera centralę do zarządzania inteligentnym domem – Home Center Lite, która umożliwia pełną automatyzację, detekcję ruchu podczas nieobecności w mieszkaniu oraz sterowanie urządzeniami elektrycznymi. Osoby decydujące się na pakiet startowy zyskują możliwość pomiaru, temperatury i zużywanej energii. Dodatkowo, pakiet uzupełniony jest o specjalny przycisk FIBARO The Button, za którego pomocą można sterować dowolnymi urządzeniami inteligentnego domu.

A wy co sądzicie o takim podejściu? Ja specjalnie wybiorę się do Castoramy, żeby zobaczyć jak będą wyglądały te stoiska.

Źródło i zdjęcia: FIBARO


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *