System Fibaro to Polski system smart home, który istnieje na rynku już od wielu lat. Dzięki temu może pochwalić się tysiącami instalacjami i idącymi za tym integracjami. Kolejnym krokiem w jego rozwoju jest Strefa Marek.

Dotychczas, kiedy planowaliśmy zbudować swój system oparty na Fibaro i szukaliśmy informacji czy produkty innych producentów się z nim integrują musieliśmy przekopać całkiem spory kawał internetu. Fibaro wychodzi nam naprzeciw i prezentuje Strefę Marek. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy wszystkich producentów, którzy z nimi współpracują. Jeśli jakiś produkt się tam pojawi to możemy mieć pewność, że integracja będzie działać.

To znacząco ułatwia nam projektowanie

Strefa Marek będzie się rozwijać

W tym momencie w Strefie Marek nie znajdziemy zbyt wielu producentów, bo zaledwie czterech, ale wkrótce ma ich przybywać znacznie więcej. Póki co możemy Wam pokrótce opowiedzieć o tych, których już tam znajdziecie:

  • MCO Home produkuje termostaty i przełączniki zgodne z Fibaro, czyli jeśli chcecie sterować ogrzewaniem to jak najbardziej możecie patrzeć na ich produkty. Poza tym posiadają jeszcze czujniki jakoś powietrza oraz hałasu.
  • Salto produkuje inteligentne zamki Dynalock. Montujemy je na istniejących zamkach, a przy okazji możemy dodać klawiaturę numeryczną.
  • Eutonomy tworzy adaptery do montażu modułów Fibaro na szynie DIN.
  • HMS tworzy adaptery do łączenia Fibaro z różnymi klimatyzatorami.

Świetna idea, teraz trzeba czekać na kolejnych producentów

Strefę Marek od Fibaro znajdziecie w tym miejscu. Przewiduję, że wkrótce pojawi się tam znacznie więcej producentów. Taka strona może znacząco pomóc Fibaro w ilości instalacji. Jeśli będziemy widzieć, że Fibaro łączy się z wieloma producentami, wtedy łatwiej nam będzie się na niego zdecydować. Mamy większe możliwości rozbudowy naszego Smart domu.

Miejmy teraz tylko nadzieję, że Fibaro będzie na bieżąco rozbudowywać swoją stronę i jej nie porzuci. Więc teraz wszystko w ich rękach.

Źródło i zdjęcia: Fibaro

  • Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
  • Interesuje Cię tematyka smart domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
  • Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
  • Szukasz promocji na sprzęt Smart Home? Dołącz do grupy z promocjami!
  • A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Fibaro prezentuje Strefę Marek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *