Na CES 2020 była również firma Fibaro, już wspólnie z Abode pod grupą Nice. Tym, czego się wszyscy spodziewali była zapowiedź Fibaro Home Center 3. I nie zawiedliśmy się, Fibaro pokazał swoją najnowszą centralą.

Fibaro chwali się, że centrala jest znacznie bardziej inteligentna i lepsza niż poprzedni model. Na stronie producenta możemy znaleźć o niej więcej informacji, a wszystko promuje poniższy film:

Pierwszą zmianą, która promuje Fibaro jest zwiększenie zasięgu ze 100 do 150 metrów. Powinno to zadowolić właścicieli większych domów i mieszkań. Na przykład jeśli macie metraż 120 lub 130 metrów.

Home Center 3

Fibaro zyskuje też dwa razy więcej pamięci. Nie będzie to tak jak teraz 1Gb tylko już 2GB. Powinno to drastycznie pomóc z wydajnością sprzętu.

Home Center 3

Czterordzeniowy procesor pojawił się we wnętrznościach centrali. Fibaro chwali się, że jest dzięki temu zauważalnie szybszy od poprzednika.

Home Center 3

To jest ważna informacja, Fibaro Home Center 3 zyskuje cztery razy więcej pamięci. W drugiej generacji było 2 gb pamięci, teraz mamy do czynienia z 8 gb.

Home Center 3

Home center 3 posiada też integrację z wiodącymi asystentami głosowymi jak Asystent Google, Alex, czy Siri Shortcuts. Pozwala też na sterowanie naszym domem z poziomu samochodu.

Home Center 3
Home Center 3

Jak widać sprzęt dostał wyraźny upgrade komponentów. Powinno być szybciej, płynniej i bardziej niezawodnie. My się cieszymy, że Polskie firmy pojawiają się na CES 2020.

A z ciekawostek, SmartMe jest nie tylko partnerem, ale również instalatorem systemów Fibaro o czym możecie poczytać w sekcji „Współpraca”

Źródło i zdjęcia: Fibaro

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

5 myśli na “Fibaro Home Center 3 – już jest nowa centrala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *