Włoski producent samochodów Fiat ogłosił właśnie współpracę z technologicznym gigantem Google. Jej owocem jest specjalna linia pojazdów 500 Hey Google obejmująca modele 500, 500L oraz 500X.

Firmy technologiczne już od dłuższego czasu oferują swoje rozwiązania producentom samochodów. Dzięki kooperacji Fiata z Google, kierowcy będą mogli poruszać się po drogach autem z charakterystycznym logo amerykańskiego giganta. Modele z nowej serii zostały wyposażone w technologię Asystenta Google, co pozwoli użytkownikom na zdalną komunikację z pojazdem. Poza tym, samochody będą odróżniać się kilkoma elementami stylistycznymi nawiązującymi do kolorystyki Google. Będą one widoczne między innymi na słupkach B oraz fotelach. Na błotniku umieszczono zaś emblemat Hey Google.

Zdalna kontrola dzięki Asystentowi Google

fiat 500 hey google

fot. Fiat

Wszystkie funkcjonalności dostępne są dzięki ścisłej integracji Mopar Connect z Google Assistant. Właściciele pojazdów linii 500 Hey Google będą mogli komunikować się z nimi za pomocą głosu. Asystent zareaguje bowiem na hasło “OK Google, rozmawiaj z My Fiat”. Aplikacja w sposób zdalny zablokuje drzwi, włączy światła awaryjne oraz odblokuje bagażnik. Nawet będąc daleko od samochodu, właściciel uzyska informacje o poziomie paliwa, otrzyma potwierdzenie o zamkniętych drzwiach, sprawdzi ciśnienie w kołach oraz stan akumulatora. Dostępne są też dane dotyczące ostatnich podróży – na przykład dystans przebyty konkretnego dnia lub w trakcie 100 ostatnich przejażdżek. Warto wspomnieć też o funkcji śledzenia lokalizacji pojazdu oraz o rozbudowanym systemie powiadomień. Fiat poinformuje o przekroczeniu dozwolonej prędkości, a także o opuszczeniu wskazanego wcześniej obszaru.

Samochody będą dostępne w Polsce

Limitowana seria Fiat 500 Hey Google oferowana będzie w 10 krajach Europy, między innymi w Polsce, Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii. Nowi klienci otrzymają w pakiecie powitalnym płócienną torbę z inteligentnym wyświetlaczem Google Nest Hub i etui na kluczyk.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *