Dla ogromnej liczby użytkowników Facebook jest jednym (o ile nie jedynym) ze źródeł czerpania informacji o świecie. Niestety, jak wiadomo, niemalże każdy może publikować wiadomości, przez co często są one nieprawdziwe lub mają charakter propagandowy.  Dlatego też kilka dni temu Facebook wprowadził akcję, mającą na celu ograniczenie i w rezultacie wyeliminowanie postów zawierających tzw. fake newsy.

Administratorzy Facebooka i Instagrama ograniczą zasięg postów z nieprawdziwymi informacjami czy też usuną je z hashtagów, utrudnią znajdowanie kont, które wielokrotnie będą zamieszczały błędne informacje. Ostrożne w publikowaniu treści będą musiały być także fanpage’e itp., ponieważ w przypadku naruszenia regulaminu Facebook ograniczy możliwości strony do reklamowania i zarabiania.

Facebook

Użytkownicy Facebooka oraz Instagrama będą mogli zobaczyć ostrzeżenie przed wyświetleniem posta z nieprawdziwymi informacjami i sami zdecydują o tym, czy chcą to przeczytać. Warto również dodać, że ograniczenia i ostrzeżenia nie będą dotyczyły tylko postów, ale także zdjęć i filmów, nawet tych w Stories na Instagramie. Okienko z ostrzeżeniem będzie się wyświetlało także wtedy, gdy ktoś będzie chciał napisać posta z błędnymi informacjami.

Facebook

Ograniczenie rozprzestrzeniania się fałszywych informacji na Facebooku i Instagramie jest ściśle powiązane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w USA w 2020 roku. Niezależnie jednak od tego celu, trzeba przyznać, że takie akcje są jak najbardziej trafne, a użytkownikom mediów społecznościowych przyda się pomoc w rozpoznaniu i oddzielaniu fake newsów od rzetelnych wiadomości trafiających na facebookowe tablice każdego dnia.

Źródło i zdjęcia: Facebook

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *