Facebook wprowadza na rynek nowe inteligentne okulary Ray-Ban Stories, które opracował we współpracy z gigantem EssilorLuxottica.

Oprawki umożliwią użytkownikowi wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie materiałów wideo dzięki dwóm zamontowanym 5 MPix kamerom. Możliwe będzie także słuchanie muzyki za pomocą wbudowanych głośników oraz odbieranie połączeń telefonicznych. Ray-Ban Stories uzyskują pełną funkcjonalność po połączeniu ich z urządzeniem pracującym pod kontrolą systemu iOS lub Android. Kamery mają jeszcze jedną zaletę. Dadzą możliwość dodawania efektów 3D do zdjęć oraz filmów.

Ray-Ban Stories – nowe okulary od Facebooka

facebook ray-ban stories

fot. Ray-Ban

Okulary ważą mniej niż 50 gramów i będą sprzedawane ze skórzanym etui ładującym typu hardshell. Producent deklaruje, że wbudowany akumulator umożliwi jeden dzień korzystania ze wszystkich smart funkcji nowych okularów.

Sterowanie jest możliwe dzięki fizycznemu przyciskowi oraz panelowi dotykowemu. Jego funkcjonalność obejmuje między innymi regulację głośności oraz odbieranie połączeń telefonicznych. Wbudowana dioda LED zaświeci się w momencie, gdy właściciel smart okularów rozpocznie nagrywanie wideo. Jej rolą jest oczywiście informowanie o tym fakcie otoczenia.

Facebook: właśnie tak wygląda przyszłość

facebook ray-ban stories

fot. Ray-Ban

Okulary nie są ani wodoodporne, ani nawet odporne na zachlapania. Dostępne są w trzech wariantach stylistycznych. Ray-Ban Stories oferują również pełną kompatybilność z soczewkami korekcyjnymi, więc skorzystają z nich osoby z wadą wzroku. Cennik okularów rozpoczyna się od kwoty 299 dolarów. Warianty z bardziej zaawansowanymi szkłami, w tym ze szkłami polaryzacyjnymi, będą sprzedawane w wyższej cenie.

Facebook poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że okulary Ray-Ban Stories to próba zapoznania użytkowników z możliwościami i samą ideą inteligentnych okularów. Mark Zuckerberg oznajmił, że wprowadzenie na rynek tego gadżetu jest ważnym krokiem w kierunku przyszłości. Przyszłości, w której smartfony nie będą już podstawową i centralną częścią naszego życia. Dzięki smart okularom użytkownicy nie będą musieli wybierać pomiędzy interakcją z urządzeniem a interakcją z otaczającym ich światem.

źródło: techcrunch.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *