Wideokonferencje są nieodłącznym elementem biznesu. Pozwalają na porozumiewanie się między współpracownikami lub z klientam. W spotkaniach online bardzo ważna jest tutaj jasność komunikacji.

Komunikacja – najważniejszy element biznesu

W biznesie jest kilka ważnych elementów: zrozumienie rynku, cel, ale przede wszystkim komunikacja. Rozmowa z kontrahentami czy współpracownikami jest kluczowym działaniem każdej firmy. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia jest mocno rozwinięta, możemy prowadzić rozmowy wideo z ludźmi na całym świecie. Specjalnie przygotowane do tego sale wideokonferencyjne powinny być wyposażone odpowiedni sprzęt.

Wysoka jakość rozmów dzięki serii głośników konferencyjnych EXPAND 80

Marka EPOS by Sennheiser stworzyła serię głośników konferencyjnych EXPAND 80 z myślą o jak najlepszych doznaniach. Model EXPAND 80 został przystosowany pod względem rozwiązań UC (Unified Communications). Głośnik konferencyjny wyposażono w port USB, aby podłączyć go do laptopa. Urządzenie obsługuje również Bluetooth w wersji 5.0. Wystarczy podpiąć nadajnik USB BTD-800 do komputera.

EPOS EXPAND 80T to głośnik konferencyjny, który przystosowany został pod względem oprogramowania Microsoft Teams. Na obudowie umieszczono dedykowany przycisk, który po naciśnięciu automatycznie uruchamia aplikację do wideorozmów. Również i w tym przypadku głośnik konferencyjny możemy podłączyć do komputera na dwa sposoby. Przewodowo – za pośrednictwem złącza USB lub bezprzewodowo – dzięki nadajnikowi Bluetooth USB.

Zestaw EPOS EXPAND 80 MIC to dodatkowy mikrofon, który w szybki i prosty sposób możemy podłączyć do modelu EXPAND 80 i EXPAND 80T. Dodatkowy głośnik został wyposażony w złącze audio jack 2,5 mm. Po podłączeniu jednego głośnika EXPAND 80 MIC liczba uczestników wideokonferencji może spokojnie zwiększyć się do 24 członków. W przypadku dwóch dodatkowych głośników w konferencji udział może brać aż 32 uczestników!

Bezproblemowa praca?

Seria głośników EPOS EXPAND 80 ma gwarantować wysoką jakość rozmów, a to za sprawą sześciu wbudowanych mikrofonów cyfrowych z funkcją kształtowania wiązki. Elementy te dodatkowo wyposażono w technologię redukcji szumów. Sam głośnik odtwarza czysty i klarowny dźwięk. Warto wspomnieć, że seria EXPAND 80 charakteryzuje się niskim poziomem zniekształceń, niwelacją echa i pełnym dupleksem.

Urządzenia znajdujące się w ofercie EPOS by Sennheiser cechują się szeroką kompatybilnością. Głośniki z serii EXPAND 80 są także certyfikowane pod kątem wiodących producentów UC. Producent zapewnia także dedykowane oprogramowanie EPOS Connect i EPOS Manager, które pozwala na konfigurowanie urządzeń.

Źródło i zdjęcia: Informacja prasowa

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *