Jeśli budujecie swój dom w oparciu o Apple HomeKit to koniecznie musicie znać Eve. Ten producent upodobał sobie bowiem właśnie ten ekosystem tworząc produkty z myślą o Apple. Jeden z nich właśnie zyskał ciekawą funkcję.

Eve Light Strip to taśma LED z natywnym wsparciem dla HomeKit. Eve wypuściło ją rok temu na rynek, a my opublikujemy jej recenzję już jutro! Za to dzisiaj pojawiła się bardzo interesująca opcja, a mianowicie Adaptive Lighting.

Adaptive Lighting

O Adaptive Lighting w HomeKit, czyli adaptacyjnym oświetleniu, pierwszy raz usłyszeliśmy w trakcie czerwcowej konferencji WWDC. Adaptive Lighting polega na tym, że światło samo dopasowuje się do panujących warunków w pomieszczeniu. Ściemnia się lub rozświetla automatycznie i robi to w ciągu dnia. Będzie zatem działać podobnie jak ekrany Apple z włączoną funkcją Night Shift. Dobrze pokazuje to filmik poniżej:

Adaptive Lighting jest bardzo istotne w trakcie wstawania oraz kładzenia się spać. Rano, może nas budzić światło zbliżone do wschodu słońca. Wieczorem za to będą barwy zdecydowanie cieplejsze, wprowadzające nas łatwiej w sen.

Jak zaktualizować LED’y?

Żeby zrobić aktualizację LED należy wejść do aplikacji EVE i tam dokonać aktualizacji. Przy okazji możecie też zaktualizować kamerę Eve Cam, która zyskała pełne wsparcie dla HomeKit Secure Video.

Źródło: smarniej.pl


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *