Marka Eufy zapowiedziała właśnie wprowadzenie na rynek nowej linii kamer bezpieczeństwa SoloCam. Urządzenia będą zasilane bateryjnie i wyposażone zostaną w pamięć wbudowaną do przechowywania materiałów wideo.

Kamery bezpieczeństwa są kluczowym elementem każdego inteligentnego domu. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań często wiąże się z kosztowną inwestycją. Zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi na przykład abonament umożliwiający przeglądanie zarejestrowanych nagrań w późniejszym terminie. Należąca do firmy Anker marka Eufy poinformowała o premierze nowych kamer bezpieczeństwa.

Kamery Eufy SoloCam z zasilaniem bateryjnym

eufy solocam

SoloCam L20 / fot. Eufy

Linia kamer SoloCam charakteryzuje się przede wszystkim zasilaniem bateryjnym. Producent deklaruje, że sprzęt może działać dzięki temu aż cztery miesiące między kolejnymi wymianami akumulatorów. Urządzenia zaprojektowano w taki sposób, aby do prawidłowego działania nie wymagały zewnętrznego huba. Każda z kamer posiada też 8 gigabajtów pamięci wbudowanej. Jak zapewnia Eufy, umożliwia to przechowywanie materiałów filmowych z okresu dwóch miesięcy.

Na całkiem nową serię produktów składa się aż pięć wariantów urządzeń. Dwie kamery „Essential” (standardowe), dwie tak zwane kamery reflektorowe, a także jedna zasilana energią słoneczną. W zależności od wybranej opcji, sprzęty mogą rejestrować obraz w rozdzielczości 1080p lub 2K. Kamery wyposażone w reflektor są w stanie generować światło o jasności 600 lumenów i temperaturze barwowej z przedziału 4000 – 6000 K. Każde z urządzeń oferuje wsparcie dla asystenta głosowego Amazon Alexa i Asystenta Google. Kamery SoloCam charakteryzują się ponadto wodoodpornością w klasie IP67.

eufy solocam

SoloCam S40 / fot. Eufy

Ceny i dostępność

Wszystkie nowe modele dostępne są w przedsprzedaży. Ich wysyłka nastąpi w różnych terminach, zależnie od wybranej opcji. Poniżej daty dostępności wszystkich wariantów oraz sugerowane przez Eufy ceny:

  • 1080p Essential (E20): połowa czerwca, $99,99
  • 2K Essential (E40): koniec czerwca, $129,99
  • 1080p Spotlight (L20): połowa lipca, $149,99
  • 2K Spotlight (L40): koniec lipca, $169,99
  • Solar (S40): połowa sierpnia, $199,99

źródło: theverge.com / us.eufylife.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *