The Boring Company świętuje osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w budowie podziemnych tuneli, które pozwolą na sprawniejsze poruszanie się po zakorkowanym Las Vegas.

Agencja rządowa Las Vegas Convention and Visitors Authority poinformowała wczoraj na Twiterze o ukończeniu przekopu pierwszego z dwóch planowanych tuneli pod Las Vegas.

Tunele te przeznaczone są dla innowacyjnego systemu transportu podziemnego, zaprojektowanego przez jedną z firm Elona Muska – „The Boring Company”. Firma planuje, że system będzie miał swój debiut w styczniu 2021 roku. Szacuje się, że koszt projektu to 52.5 mln. dolarów.

Zasada działania

System przewiduje dodanie dodatkowych, podziemnych odcinków dla samochodów osobowych. Jednak kierowca nie będzie samodzielnie prowadził pojazdu pod ziemią. Do transportu podziemnego przeznaczone będą specjalnie wózki. Kierowca będzie musiał tylko wjechać samochodem na elektryczny wózek. Wózki będą oczekiwać w wyznaczonych miejscach na dotychczasowych ulicach Las Vegas. Resztą zajmie się system. Wózek zostanie spuszczony do tunelu dzięki windzie. Następnie autonomicznie pojedzie w wybrany przez kierowcę dostępny punkt miasta, skracając przy tym odległość i potrzebny czas. Poniższy film dokładnie to prezentuje:

The Boring Company opublikowało jakiś czas temu ciekawy filmik. Przedstawia on porównanie z czasu podróży samochodem osobowym po zwykłej drodze oraz wykorzystując ich system podziemnych tuneli.

Źródło: twitter.com, boringcompany.com, youtube.com


Fascynat nowych technologii, któremu pomysły po prostu nigdy się nie kończą! Ciągle odkrywa nowe sprzęty do przetestowania, projektuje smart rozwiązania i sam je buduje. Człowiek orkiestra, który dodatkowo świetnie tańczy! Ps. to on odkrył, jak się porozumieć z chińskim budzikiem, więc szacunek ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *