Ten facet tak ma, że jak coś powie to dotrzyma słowa. Elon Musk przesłał właśnie do szpitali w stanach tysiąc respiratorów. A wszystko zaczęło się tam gdzie zawsze dla tego miliardera, czyli na Twitterze.

Jeden z użytkowników Twitter’a napisał do Elona, żeby ten zaczął produkować respiratory, które są teraz kluczowym elementem w walce z Koronawirusem. Szef Tesli obiecał, że to zrobi, jeśli faktycznie są one potrzebne. Dotychczas budował elektryczne samochody (Tesla) i rakiety kosmiczne (SpaceX), więc nie jest to dla niego duże zadanie. Aczkolwiek wiążą się z tym pewne zmiany, które musiały zajść w fabrykach.

Do całej akcji dołączył się burmistrz nowego jorku, a nawet Donald Trump kierując Teslę, Forda oraz GM (General Motors) w stronę produkcji respiratorów. Mogła to być wyłącznie rozmowa kilku ludzi na Twitterze, ale Elon słowa dotrzymał.

Wczoraj, podczas konferencji prasowej, gubernator Gavin Newsom poinformował, że respiratory dotarły już do Los Angeles i będą mogły pomagać kolejnym chorym. Ciężkie czasy pokazują, że nawet takie szalone pomysły jak produkcja respiratorów przez firmę samochodową i maseczek ochronnych przez firmę gamingową mogą się wydarzyć.

Całą korespondencję znajdziecie poniżej:

Źródło i zdjęcia: Twitter, 9gag

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *