Wszyscy idą w elektryki, ten trend się nie zatrzyma. Jednak jak to w życiu bywa, jedni idą trochę szybciej, a drudzy trochę wolniej. Do tej drugiej grupy dołącza Bentley, który jasno mówi, że ma w planach elektryfikację floty, tylko jeszcze nie teraz.

Szef Bentley’a jasno powtarza, że planują elektryfikować swoje następne modele. Elektryczny Bentley będzie też prawdopodobnie nowym modelem. Jest niewielka szansa, że któryś z istniejących dotychczas dostanie nowe baterie. Nie odbędzie się to jednak wybitnie szybko. Podobnie jak Ferrari, Bentley woli poczekać.

Elektryczny Bentley

Mówi się tutaj o połowie lat dwudziestych, czyli około 2025 roku. Wtedy też mają się pojawić nowe rodzaje baterii do samochodów elektrycznych. Jednak Bentley nie mówi jasno, czy to właśnie z nimi wyjedzie ich pierwsze auto, czy z litowo jonowymi.

Dawno też skończyły się czasy niezależnych producentów samochodów. Bentley jest w ramach grupy Volkswagen. Dzięki temu posiada dostęp do naprawdę potężnego zaplecza. Volkswagen bardzo mocno inwestuje w ten typ napędu.

Bentley Bentayga

Jak podkreśla CEO to kolejny krok firmy. W zeszłym roku pokazali swoją pierwszą hybrydę – Bentley Bentayga.

Źródło i zdjęcia: Engadget

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *