Po kilku miesiącach przecieków Ecobee wypuściło finalnie zestaw do monitoringu, który jest zgodny z HomeKit. Znajdziemy w nim m.in. kamery, czy nowe czujniki ruchu i kontaktrony.

Ostatnim nowym produktem Ecobee były ich smart termostaty z których najnowszy pokazał się pod koniec zeszłego roku. Od tego czasu pojawiały się przecieki, że Ecobee pracuje nad kolejnymi produktami. Cały czas na nie czekaliśmy, aż się doczekaliśmy.

Kamera

Nowa kamera ecobee cechuje się polem widzenia 180 stopni oraz nagrywa w full HD – 1080p. Posiada rozpoznawanie osób, tryb nocny oraz możliwość rozmowy dwustronnej. Możemy także ustawić w niej strefy, które mają niewyzwalać żadnych alarmów.

Wewnątrz kamery jest wbudowana Alexa, którą możemy wywołać w dowolnym momencie. Wszystkie nagrania są szyfrowane i wymagają drugiego faktora uwierzytelniania do odczytu. Jeśli zapiszemy się do usługi “Haven” od Ecobee, wtedy dwa tygodnie nagrań są przetrzymywane. Kamera ma wsparcie dla HomeKit, ale jeszcze nie posiada HomeKit Secure Video.

Sensory i Haven

Poza kamerą Ecobee wypuściło również nowe czujniki – czujniki otwarcia drzwi i okien oraz czujniki ruchu. Nazwało je SmartSensors. Są to normalne czujniki. Pierwsze wykrywają, czy okno lub drzwi zostały otwarte, a drugie wykrywają obecność mieszkańców.

Więcej funkcjonalności zyskujemy po zakupieniu subskrypcji usługi Haven. Haven ma być inteligentnym systemem monitoringu. Ma sprawić, że nie będzie potrzeby samodzielnego uzbrajania lub rozbrajania domu. Haven zrobi to za nas, wykrywając to za nas. Nie ma szczegółów, ale przewiduję, że chodzi o wykorzystanie czujników obecności oraz kontaktronów.

Nowe zestawy EcoBee nie są tanie. Haven kosztować będzie 5 USD miesięcznie za jedną kamerę, albo 10 USD za ich nieograniczoną ilość. Dwa czujniki kupimy za 79 USD (dość drogo), a kamerę za 179 USD. Czy nowe urządzenia są warte tej ceny? Postaramy się je przetestować i Wam na to odpowiedzieć!

Źródło i zdjęcia: Appleinsider

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *