Budzę się rano, uruchamiam aktualizacje aplikacji i widzę wśród nich mObywatela. I to nie ze sztywną formułką tylko opisującego nową funkcjonalność na luzie. No świat się kończy. W mObywatelu pokazuję się E-Recepta i Polak za granicą. Wersja iOS coraz bliżej tej z Androidem.

erecepta

Obywatel to aplikacja co do której miałem duże oczekiwania i mocno się na niej zawiodłem. Powoli jednak zaczyna się odkupywać. Jeszcze gdyby tylko wprowadzili normalne odblokowywanie twarzą lub palcem… Nawet poradnik dla tego przygotowaliśmy. W mObywatelu pojawiły się jednak dwie nowe funkcje E-Recepta i Polak za granicą.

E-Recepta

E-Recepta w aplikacji mObywatel działa naprawdę fajnie i rozwiązuje odwieczny problem. W końcu widzimy co lekarz napisał, a farmaceuta przeczytał. Aż się dziwię, że nie przygotowali do tego specjalnej czcionki (:P ). W pierwszej kolejności musimy dodać moduł E-Recepty do aplikacji, ale jest to względnie proste. Klikamy parę razy dalej, zgadzamy się na regulamin i gotowe. Nie ma tam dobrze znanego odsyłania do zaufanego podpisu. Osobiście lubię to rozwiązanie, ale jak aplikacja każe mi się trzy raz logować do bankowości, to ktoś tego zbyt dobrze nie przemyślał.

e-recepta
e-recepta
e-recepta

W E-Recepcie widzimy wszystkie nasze recepty. Widzimy kto je wystawił, kiedy i ile mamy tam leków. Po rozwinięciu widać wyraźnie jakie leki dostaliśmy. Mamy również do wyboru kod QR lub kod pin, które możemy podać farmaceucie. Wszystko jasne i klarowne, naprawdę mi się podoba.

e-recepta
e-recepta

Polak za granicą

Polak za granicą to aplikacja, która już istniała i której funkcjonalności weszły teraz w skład mObywatela. Dzięki niej możemy sprawdzić jakie są zagrożenia w Państwie do którego lecimy lub w którym się znajdujemy. Specjalnie wpisałem Chiny, żeby sprawdzić aktualność bazy i jesteśmy ostrzegani przed Koronawirusem.

Ta aplikacja może się naprawdę przydać, jeśli gdzieś lecimy. Zawsze lepiej sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś niebezpieczeństwa lub innej informacji o której powinniśmy wiedzieć zanim wylądujemy. Obsługa jest banalna, szukamy kraju, który nas interesuje i od razu dostajemy wszystkie informacje.

e-recepta
e-recepta

Powiem szczerze, że dałem już kreskę na aplikację mObywatel, ale ona jednak odżywa. Tempo dodawania nowych modułów nie jest imponujące, ale jest. Powoli się dodają.

Aktualnie w aplikacji na iOS mamy:

  1. mTożsamość
  2. mPojazd
  3. eReceptę
  4. Polak za granicą

W aplikacji na Androidzie znajdziecie jeszcze:

  1. mLegitymację szkolną
  2. mLegitymację studencką

Kto wie, może dzięki tej aplikacji wkrótce nie będziemy już potrzebować portfeli?

Aplikację na iOS znajdziecie tutaj, a na Androidzie tutaj.

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “E-Recepta i Polak za granicą w mObywatelu na iOS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *