W sieci pojawił się patent, który może zdradzać, nad jakim urządzeniem pracują aktualnie inżynierowie z firmy Dyson. 

Jeden z najnowszych patentów prezentuje autonomicznego robota sprzątającego, który jest w stanie wchodzić po schodach. Co więcej, w trakcie wchodzenia lub schodzenia po stopniach może efektywnie sprzątać ich powierzchnie. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest jak najbardziej mile widziane przez posiadaczy mieszkań wielopoziomowych.

Konstrukcja urządzenia obejmuje mechaniczne ramię oraz parę trzyelementowych części pełniących rolę kół. Mają one za zadanie ułatwić odkurzaczowi przemieszczanie się po schodach i ich skuteczne sprzątanie.

dyson patent schody

fot. Dyson

Firma Dyson nie komentuje ostatnich doniesień

Dziennikarze portalu TechRadar poprosili rzecznika firmy Dyson o skomentowanie opracowywanej technologii. Stwierdził on jednak, że przedsiębiorstwo zgłasza wiele patentów, ale nigdy nie komentuje rozwiązań, które mogą trafić na rynek w przyszłości. Wygląda więc na to, że raczej nie możemy liczyć na ujawnienie oficjalnego stanowiska firmy w tej sprawie.

Roboty odkurzające były w przeszłości urządzeniami nowatorskimi oraz futurystycznymi. W ostatnim czasie nastąpiła zauważalna popularyzacja takich sprzętów. Są obecne w dużej liczbie domów oraz mieszkań i pozwalają na utrzymywanie ich w czystości pod nieobecność właścicieli.

dyson patent schody

fot. Dyson

Robot sprzątający z funkcją wchodzenia po schodach

Mobilność była niegdyś sporym wyzwaniem dla producentów odkurzaczy autonomicznych, a pierwsze wersje tych urządzeń z trudem radziły sobie na dywanach i ich krawędziach. W ostatnich latach uległo to zmianie i skuteczność sprzętów zdecydowanie się zwiększyła.

Wiele wskazuje na to, że firma Dyson zaprezentuje w przyszłości odkurzacz, z którego ucieszą się osoby mieszkające w domach ze schodami. Funkcjonalność może już wkrótce przyczynić się do wyznaczenia nowych trendów na rynku tego typu sprzętów. Nowe standardy są z całą pewnością mile widziane przez szerokie grono konsumentów. Z niecierpliwością oczekujemy dopracowania i uszczegółowienia konceptu, który na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia zbyt kompaktowego.

źródło: techradar.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *