Coraz więcej nowości związanych z iOS 14 zaczyna wychodzić na powierzchnię, Kolejny raz możemy napisać Wam o zmianach w CarPlay. Jedna nas praktycznie nie dotyczy, ale druga może być miłą odmianą.

Zacznijmy od tej, której raczej nie zauważymy. Apple wprowadza większą integrację map ze sklepami Apple. W nowej wersji nie tylko zobaczymy adres sklepu i numer telefonu, ale znacznie więcej. Dowiemy się o możliwościach naprawy sprzętu oraz tego, czy w danym sklepie znajduje się Genius Bar. Mapy Apple pomogą nam nawet, jeśli gdzieś jadąc stwierdzimy, że chcemy kupić nowego iPad’a albo iPhone’a.

W Polsce ilość sklepów Apple ciągle się nie zmienia i oscyluje wokół zera, więc ta zmiana dramatycznie nic dla nas nie zmieni. Nawet gdybyśmy mieli sklep Apple, to nadal jest to dla mnie naprawdę mała zmiana.

Tapety w CarPlay

Druga zmiana będzie bardziej widoczna. Chodzi bowiem o tapety w CarPlay. W iOS 14 będziemy mogli sami ustawić tapetę, która się wyświetlała w tle. Więc jeśli chcielibyście mieć tam np. jakieś zdjęcie, albo tapetę systemową z iPhone’a to już wkrótce będzie to możliwe.

Dodatkowo, tapety będą mogły się zmieniać w zależności od pory dnia. Podobnie jak to się dzieje teraz w innych sprzętach Apple. To już jest zmiana, może nie rewolucyjna, ale na pewno wygodna. Na etapie testów możemy zobaczyć tapety z iOS 13.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *