iOS 14 to kolejny system operacyjny Apple na który mocno czekamy. Okazuje się, że nowy system operacyjny będzie też się wiązać z nowościami w HomeKit. Według 9TO5Mac zmiany mają zajść w obszarze rozpoznawania twarzy, Apple TV audio oraz funkcji Night Shift dla świateł.

Night Shift dla świateł

Zarządzanie światłami jest w HomeKit już od wielu lat. Możemy je włączyć, wyłączyć, zmienić kolor i jasność. Wraz z iOS 14 ma się pojawić nowa opcja związana z dostosowaniem świateł do światła zewnętrznego, czyli Night Shift.

Dzięki Night Shift lampy same będą dostosowywały światło do tego co dzieje się na zewnątrz. Podczas dnia będzie ono mocniejsze, a wieczorem bardziej ciepłe. Zmiana będziesz się odbywać stopniowo w ciagu dnia, więc nie będzie dużych przeskoków. Funkcję Night Shift możemy także spotkać w telefonach iPhone.

Część producentów lamp i żarówek posiada takie opcje, ale dotychczas nie były one dostępne przez HomeKit. Ma się to wkrótce zmienić.

Kamery

iOS 13 wprowadził HomeKit Secure Video czyli możliwość większej integracji kamery z systemem HomeKit. Jedną z nowych opcji było wykrywanie ludzi lub zwierząt. W iOS 14 Apple wykona kolejny ruch i doda rozpoznawanie twarzy. Dzięki temu kamery będą mogły określić nie tylko, że jest to człowiek, ale również jaki to członek rodziny.

Apple TV Audio

Ostatnią nowością będzie Apple TV Audio, a konkretnie wybranie głośników HomePod jako stałego źródła dźwięku dla Apple TV. Na ten moment trzeba za każdym razem wybierać HomePod, żeby był do niego przekazywany dźwięk. Z iOS 14 będzie to można ustalić raz na zawsze.

Taki sposób może się też sprawdzić, jeśli plotki o nowych, tańszych HomePod’ach okażą się prawdziwe. My się bardzo cieszymy, że HomeKit się tak rozwija i Apple dalej w niego inwestuje.

Źródło i zdjęcia: 9to5mac

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *