iOS 14 to kolejny system operacyjny Apple na który mocno czekamy. Okazuje się, że nowy system operacyjny będzie też się wiązać z nowościami w HomeKit. Według 9TO5Mac zmiany mają zajść w obszarze rozpoznawania twarzy, Apple TV audio oraz funkcji Night Shift dla świateł.

Night Shift dla świateł

Zarządzanie światłami jest w HomeKit już od wielu lat. Możemy je włączyć, wyłączyć, zmienić kolor i jasność. Wraz z iOS 14 ma się pojawić nowa opcja związana z dostosowaniem świateł do światła zewnętrznego, czyli Night Shift.

Dzięki Night Shift lampy same będą dostosowywały światło do tego co dzieje się na zewnątrz. Podczas dnia będzie ono mocniejsze, a wieczorem bardziej ciepłe. Zmiana będziesz się odbywać stopniowo w ciagu dnia, więc nie będzie dużych przeskoków. Funkcję Night Shift możemy także spotkać w telefonach iPhone.

Część producentów lamp i żarówek posiada takie opcje, ale dotychczas nie były one dostępne przez HomeKit. Ma się to wkrótce zmienić.

Kamery

iOS 13 wprowadził HomeKit Secure Video czyli możliwość większej integracji kamery z systemem HomeKit. Jedną z nowych opcji było wykrywanie ludzi lub zwierząt. W iOS 14 Apple wykona kolejny ruch i doda rozpoznawanie twarzy. Dzięki temu kamery będą mogły określić nie tylko, że jest to człowiek, ale również jaki to członek rodziny.

Apple TV Audio

Ostatnią nowością będzie Apple TV Audio, a konkretnie wybranie głośników HomePod jako stałego źródła dźwięku dla Apple TV. Na ten moment trzeba za każdym razem wybierać HomePod, żeby był do niego przekazywany dźwięk. Z iOS 14 będzie to można ustalić raz na zawsze.

Taki sposób może się też sprawdzić, jeśli plotki o nowych, tańszych HomePod’ach okażą się prawdziwe. My się bardzo cieszymy, że HomeKit się tak rozwija i Apple dalej w niego inwestuje.

Źródło i zdjęcia: 9to5mac

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *