Firma Google pracuje nad nową wersją inteligentnego dzwonka do drzwi Nest Doorbell. Chodzi o wariant przewodowy, który trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Rishi Chandra, czyli Dyrektor Generalny Google Nest, opublikował w sieci stosowny komunikat, w którym ujawnił plany przedsiębiorstwa. Zapewnił, że kierowana przez niego firma ma zamiar być bardziej transparentna w kwestii zapowiadania nowych produktów. Dodał też, że w 2022 roku na rynek trafi druga generacja dzwonka do drzwi Nest Doorbell.

nest video doorbell przewodowy

fot. Google / Nest

Nowy Nest Doorbell będzie wspierał nagrywanie 24/7

Przedstawiciele Google Nest przeanalizowali sygnały spływające z rynku. Okazuje się, że osoby posiadające przewodowe dzwonki w zdecydowanej większości chcą mieć dostęp do pełnej historii wideo, obejmującej materiały nagrywane 24/7.

Oczywiście póki co nie udostępniono żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej nowego produktu. Nie wiadomo jeszcze, czy druga generacja dzwonka Nest Doorbell będzie bardziej kompaktowa. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak będzie, gdyż urządzenie nie zostanie wyposażone we wbudowaną, pełnowymiarową baterię.

Co zaoferuje nowy sprzęt?

nest video doorbell przewodowy

fot. Google / Nest

Potencjalni klienci będą też zainteresowani tym, czy sprzęt zostanie wyposażony w pamięć offline oraz małą baterię, która umożliwi bezproblemową pracę dzwonka w przypadku awarii zasilania.

Warto podkreślić, że Nest Doorbell (przewodowy) może się pochwalić kilkoma ciekawymi funkcjami, których nie znajdziemy w jego bezprzewodowym odpowiedniku. Urządzenie wspiera Alexę oraz SmartThings, oferuje szerokie pole widzenia oraz większy zoom. Dodatkowo, dzięki subskrypcji Nest Aware, użytkownik otrzymuje powiadomienia o odgłosach takich jak rozmowy czy szczekanie psów.

Nowości w Google Home

Chandra ujawnił też, że w 2022 roku Google Home doczeka się możliwości sterowania nowymi dzwonkami i kamerami Nest z poziomu komputera. Nie dodał jednak, czy zmiana obejmie też sprzęty nieco starsze. Zasygnalizował też, że trwają prace nad połączeniem aplikacji Nest z Google Home.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *