Portal The Verge informuje, że zestaw AR od firmy Google może zadebiutować w 2024 roku. Projekt jest owiany tajemnicą, choć do sieci wyciekają kolejne doniesienia na jego temat.

Premiera headsetu od Google może się odbyć już za dwa lata, a sam producent ma zamiar konkurować z takimi gigantami technologicznymi jak Meta czy Apple. Najnowsze rewelacje pochodzą z wewnętrznych źródeł oraz list zadań związanych z całym przedsięwzięciem.

Co wiemy o szczegółach urządzenia Google AR?

Nazwa kodowa tego gadżetu to Project Iris. Zgodnie z informacjami pochodzącymi od osób zaznajomionych z projektem, będzie on korzystał z zestawu kamer skierowanych na zewnątrz. Chodzi o to, aby w odpowiedni sposób połączyć obraz generowany komputerowo z obrazem pochodzącym ze świata zewnętrznego.

meta ar headset

fot. Meta

Zestaw AR od Google w dalszym ciągu znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i nie ma jasno określonej strategii wejścia na rynek konsumencki. Z tego też powodu potencjalna premiera w 2024 roku może się okazać zbyt ambitnym celem dla koncernu.

Sercem zestawu będzie niestandardowy chipset

Wiele wskazuje na to, że zestaw AR od Google będzie napędzany przez niestandardowy chipset. Będzie on w stanie delegować realizację niektórych procesów na serwery zewnętrzne. W tym przypadku wyzwaniem może okazać się kwestia opóźnień w połączeniu internetowym, szczególnie w trakcie użytkowania urządzenia poza domem. Sprzęt ma działać w oparciu o system Android, choć ostatnio pojawia się coraz więcej głosów odnośnie szeroko zakrojonych prac nad unikalnym systemem operacyjnym.

google glass

fot. Google

Nadal czekamy na oficjalne komunikaty

Co ciekawe, w niektóre części projektu angażują się osoby z zespołu odpowiedzialnego za produkty Pixel. Na ten moment nie jest jasne, czy zestaw Google AR będzie sygnowany logo tej właśnie linii urządzeń. Warto zaznaczyć, że nazwa Google Glass prawie na pewno nie wchodzi w grę.

Informacje dotyczące projektu Iris są ściśle strzeżoną (z małymi wyjątkami) tajemnicą wewnątrz firmy. Główny zespół liczy około 300 osób, jednak producent ma w planach zatrudnienie setek kolejnych pracowników. Wszystkie działania koordynuje Clay Bavor, który podlega bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu Google.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz