AliExpress to gigant internetowy. W ostatni poniedziałek (11.11) mieliśmy pokaz siły chińskiego sklepu i przychód o którym inne sklepy internetowe (w tym Amazon) mogłyby pomarzyć. AliExpress stawia jednak pierwsze kroki w handlu detalicznym i możliwe, że kolejny sklep zobaczymy u siebie.

Pierwszy sklep AliExpress w Europie został otwarty latem tego roku w Madrycie. Nie jest też żadną niespodzianką, że poza Hiszpanią dwa najważniejsze rynki europejskie dla AliExpress to Polska i Rosja. To sprawia, że szansa na otwarcie u nas kolejnego sklepu jest całkiem duża.

Cheer Zhangm, główny menedżer ds. operacyjnych AliExpress, w trakcie rozmowy z Rzeczpospolitą podkreślił, że jest to dla AliExpress wyłącznie działalność dodatkowa, a główny obrót nadal odbywać się będzie w internecie.

?Otworzymy w Europie kolejny salon, ale nie mogę jeszcze ujawnić lokalizacji. Oczywiście to dla nas tylko dodatkowa działalność, nie staniemy się firmą handlu tradycyjnego tylko nadal rozwijamy się głównie online.”

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne informacje, a tymczasem zapraszamy Was do jednego z naszych artykułów, gdzie opisywaliśmy jak nie zostać oszukanym przez fałszywe strony AliExpress. Znajdziecie go tutaj.

Źródło: Tech.WP.pl

Zdjęcie od Neel Tailor na Unsplash

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *