W sieci pojawiły się informacje, że dobrze znany czujnik temperatury Xiaomi, który bazuje na technologii e-ink, zyska wsparcie dla HomeKit. Materiały, które to potwierdzają wydają się być wiarygodne, więc coś może być na rzeczy.

Czujnik temperatury i wilogotności Xiaomi to znany produkt. Mieliśmy nawet okazje go niedawno testować. Technologia w której został wykonany wyświetlacz to e-ink, dobrze znany np. z Kindle, a sam czujnik komunikuje się po Bluetooth.

W sieci pojawiły się zarówno zdjęcia opakowania czujnika.

Jak i instrukcji mówiącej o tym w jaki sposób podłączyć go do HomeKit.

Nowy produkt będzie dalej wykorzystywał technologię e-ink, będzie jednak większy oraz jaśniejszy od poprzednika. Poza tym znajdziemy w nim specjalną nóżkę, dzięki której będziemy mogli go ustawić na przykład na biurku. W dalszym ciągu będzie działać po Bluetooth, ale już z wbudowaną integracją HomeKit.

Jeśli widać już nawet opakowanie to podejrzewam, że do premiery tego urządzenia pozostało naprawdę niewiele czasu. Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni wszystko zostanie wyjaśnione.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

4 myśli na “Czujnik temperatury i wilgotności Xiaomi dołączy do rodziny HomeKit!

 1. Strohs pisze:

  Ten czujnik (na e-ink) jest już od dawna (od co najmniej 6-7 miesięcy) w ofercie xiaomii (szukać po brandzie ClearGrass) i to 2 wersjach. Jedna z BT pod smart home i druga bez „stand alone”. Nie mam pewności czy można go było podpiąć pod HomeKit ale byłaby raczej aktualizacja firmware niż nowe urządzenie.
  Moim zdaniem bardziej opłacalny jest zakup zegarka z pomiarem temperatury i wilgotności. Cena taka sama (na promocjach często niższa) ekran też e-ink więc czytelność fenomenalna w porównaniu do LCD – no może cyfry temperatury i wilgotności są mniejsze

  1. SmartMe pisze:

   Strohs, jak dobrze rozumiem Xiaomi to wypuszczą nowy, dedykowany pod HomeKit. Prawda, że mogliby zrobić update, ale podejrzewam, że chodzi tu o kompletnie nowy produkt.

  2. luknow pisze:

   Coś dziwnego ostatnio stało się na Aliexpress bo aktualnie nie da się znaleźć ani jednej oferty z tym czujnikiem mimo, że tak jak mówisz krąży on już w sprzedaży od kilku miesiecy i jestem na 100% pewien, że jeszcze nie dawno był tam tego wysyp bo sam widziałem.

   1. SmartMe pisze:

    Faktycznie to dziwne, widocznie wycofują go i będą sprzedawać ponownie jako nowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *