Misja SpaceX z pierwszym wysłaniem ludzi na stację kosmiczne, przez komercyjną firmę, weszła w koleje etap. Kapsuła Crew Dragon zaskakuje nawet jej projektantów.

Wysłanie dwóch astronautów na ISS przez SpaceX było wielkim wydarzeniem. W kosmosie nie ma jednak czasu na to, aby spoczywać na laurach i trzeba korzystać z szans, które dostaliśmy. Nie inaczej jest z testami kapsuły Crew Dragon.

Testy nie zawsze dadzą nam finalną odpowiedź jak produkt będzie się zachowywać w docelowym środowisku. Nie inaczej jest z testem zadokowanej Crew Dragon. Okazało się bowiem, że jej panele słoneczne są na tyle wydajne, że mogą działać 114 dni dłużej niż planowano!

Powrót kosmonautów jest planowany na 2 sierpnia, ale sama kapsuła mogłaby jeszcze być zadokowana przez 1/3 roku. Dwójka astronautów ma przed sobą konkretne zadania. Pierwszym jest wymiana przestarzałych paneli słonecznych, które zasilają stację. Poza tym mają jeszcze sprawdzić klimatyzację na stacji kosmicznej.

Później pozostanie już tylko bezpieczny powrót. A jeśli sami jesteście ciekawi jak wygląda stacja kosmiczna, to polecam Wam tą stronę.

Źródło i zdjęcia: tech.wp.pl

Zdjęcie od Norbert Kowalczyk na Unsplash

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *